Jump to content

hitna pomoć oko prestanka radnog odnosa


ivanm18

Preporučene objave

Ovako nemam novca ni za hranu a kamoli za pravni savjet ako mi netko želi pomoći zahvalan bi mu bio.

Počeo sam raditi 11.07.2014.Potpisao ugovor do 30.09.2014.i tako radio do tog datuma.Poslodavac mi je rekao da nema novaca nešto trenutno ali da se ne brinem.15.09.odlazim na godišnji i nakon toga više nigdje poslodavca.Otišao iz zemlje,iako on i nije bio naš državljanin.Nije mi zaključen radni odnos,nije mi isplaćena ni jedna plaća.Od knjigovođe imam papire i dokaze o neisplati plaće.

Na mirovinskom je moj prednet stajao od 2.10.2014.do 5.02.2015.i konačno su se udostojili odgovoriti.Predao sam ugovor svoj,dokaz o neisplatamaplaća,zvali su poreznu. I donijeli zaključak,sramotno nakon 4 mjeseca da nisam ni radio i zaključili mi radni odnos sa tim datumom početka rada 11.07.2014.

Molim pomoć,da li mi se isplati žaliti se i kako to ide,što mogu,MOLIM VAS HITNA POMOĆ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivanm18,

oćite su dvije stvari:

1. vaš je ugovor o radu bio zaključen na određeno vrijeme sa trajanjem do 30.09.14.kada je on prestao.

2. niste naveli da da ste potpisali novi govor.

Nadalje,

pravo na novčanu naknadu sa Zavoda stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca

i Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos prestao na neki od navedenih načina:

-zbog toga što je otkazala radni odnos, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca, -pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa,

 

-zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog, odnosno vježbeničkog staža, odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit,

 

-zbog povrede obveza iz radnog odnosa (otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika) kao i zbog teške povrede radne obveze (izvanredni otkaz), odnosno službene dužnosti,

 

-zbog izdržavanja kazne zatvora duže od 3 mjeseca

 

I još:

 

Nezaposlena osoba mora se u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa, prestanka bolovanja, odnosno rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog ili skrbničkog dopusta nakon prestanka radnog odnosa prijaviti Zavodu, te podnijeti zahtjev za ostvarivanje naknade. Ako zbog opravdanih razloga propusti rok od 30 dana, može se prijaviti i podnijeti zahtjev u roku od osam dana od dana prestanka opravdanog razloga koji je prouzročio propuštanje roka, a najkasnije 60 dana od propuštanja roka.

 

E sad je pitanje: jeste li vi udovoljili gore rečenim zahtjevima?

 

Što se paće tiće, potraživaje biteste trebali utužiti uz prethodnu prijavu inspektatu za RO,a to baš i nije ispltivo uvašem slučju.

 

Sljedeći puta budite oprezniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi ovo jasno!Odgovarate ono što vas uopće ja nisam pitao.Znam da li imam pravo na naknadu.Smatram da sam jasno iznio svoj problem i to na hrvatskom jeziku.Čitajući odgovor pomislio sam da sam upit pisao na kineskom.

Nije mi ovo jasno budite oprezniji.Dakle kad se u buduće zapošljavam,što da učinim,odem u policiju,mirovinsko,tražim objašnjenje ovoga.Da učinim istraživanje poslodavca??????

 

Ažurirano

 

Ljjudi moji u kojoj mi ovo državi živimo.HEJJJJJ,RADIO SAM 3 MJESECA DA NISAM PLAĆEN,JEL OVO NORMALNO,DA MI NETKO KAŽE BUDITE OPREZNIJI,JESAM LI JA KRIV,ŠTO SAM POŠTENO ODRADIO POSAO,GDJE TU editirao moderator DRŽAVA KOJA BI TREBALA ŠTITITI RADNIKA???NISU DOPRINOSI UPLAĆENI NIŠTA.O ČEMU PRIČAMO,MISLIM S OVIME TREBA IZAĆU U MEDIJE,ZAŠTO ONDA POČNU VRIJEDITI DRUGA PRAVILA I NEKO DRUGO PRAVO????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi ovo jasno!Odgovarate ono što vas uopće ja nisam pitao.Znam da li imam pravo na naknadu.Smatram da sam jasno iznio svoj problem i to na hrvatskom jeziku.Čitajući odgovor pomislio sam da sam upit pisao na kineskom.

Nije mi ovo jasno budite oprezniji.Dakle kad se u buduće zapošljavam,što da učinim,odem u policiju,mirovinsko,tražim objašnjenje ovoga.Da učinim istraživanje poslodavca??????

 

 

Ažurirano

 

Ljjudi moji u kojoj mi ovo državi živimo.HEJJJJJ,RADIO SAM 3 MJESECA DA NISAM PLAĆEN,JEL OVO NORMALNO,DA MI NETKO KAŽE BUDITE OPREZNIJI,JESAM LI JA KRIV,ŠTO SAM POŠTENO ODRADIO POSAO,GDJE TU editirao moderator DRŽAVA KOJA BI TREBALA ŠTITITI RADNIKA???NISU DOPRINOSI UPLAĆENI NIŠTA.O ČEMU PRIČAMO,MISLIM S OVIME TREBA IZAĆU U MEDIJE,ZAŠTO ONDA POČNU VRIJEDITI DRUGA PRAVILA I NEKO DRUGO PRAVO????

 

Moja pitanjea Vama,

iz kojeg ste to razoga radili nakon 15.08.2014 ako nise dobili plaću za o7.mjesec? Pa kako plaće nije bilo ni do kraja 08.mj za 07. Što ste poduzeli?Jeste li dobili i tražili ako niste dobili, OBRAČUN neisplaćene plaće? I ona je prošao08.mj i posodavac vas šalje na GO bez plaće kao "nešto nema novca" davam plati 20-ak radnih dana??...i nije vam to bilo sumljivo?????? .... I tako ste čekali do današnjih dana neupućeni u problematiku i tek se sad informirte?! I sad , kriva je Država? Nemojte!

A što se tiće Zakona o radu, on je za radnike vrlo povoljan,samo treba biti upućen u neke stvari i trba imati malo "njuha" pa procijeniti poslodavca.

Dakle,ništa niste poduzeli kad je to treblo i sad su svi krivi? Pa znate valjda da poslodvaca ima svakakvih i trebali ste provjeriti kakav je taj vaš "kinez" ili što već je.

A što sad možete,rečeno vam je.

Ivelika većina nas tu je"nomalna" i trudi se pomoći.. i velika većina nisu prvnici, već "samouci",koji su na svojoj koži " iskusili pravo i pravdu i koji kaoni vi nisu mogli platiti odvjetnika...bio bi red da to poštujete.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korisnik "ivanm18" isključen je zbog neprimjerenog izražavanja, vrijeđanja i prijetnji.

 

Mogu razumjeti ogorčenje, Ivane, zbog svega što vam se desilo, ali iskaljujete se na krivom mjestu i na krivim ljudima. Kako u Legalisu držimo do standarda ponašanja, kojeg smo mukotrpno gradili kroz sve ove godine, ovakvo ponašanje neće se tolerirati. Nikome.

 

Legalis nikad nije bio niti će ikad biti još jedan u nizu portala, na kojem će se tolerirati mržnja, prijetnje, iskaljivanje i slični oblici ponašanja. Progledao sam vam kroz prste u nekim ranijim objavama, ali ovo što ste napisali u zadnje dvije poruke (koje sam vam obrisao) je prestrašno, i stoga ste trajno isključeni.

 

Nadam se da ćete naći mir. Inače, za vašu informaciju - svi korisnici ovdje, daju savjete ljudima potpuno besplatno i troše svoje vrijeme, koje je danas sve skupocjenije (i rjeđe), da bi pomogli drugima u nevolji. Jedino što zauzvrat traže jeste jedno iskreno i ljudsko hvala. A ne ovo što ste vi napisali.

 

Temu zaključavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija