Jump to content

Plinara i ovrha


VUČKO1234

Preporučene objave

Poštovani,molim vas pomozite.. Radi se o tome da mi je plinara prosle godine otvorila karticu ovrhe po kojoj sam ja mjesecnim ratama zatvarala dug. Na zalost ja nikada nisam dobila tu ovrhu na kucnu adresu ali kod njih stoji i svaku moju uplatu zatvaraju karticu ovrhe. Medutim, dug je otplacen zadnjom uplatom u 1.mjesecu 2015 god. i sada kada sam slala mailom pitanje o stanju duga oni su mi rekli koliki mi je tekući dug te da je sada nenadano dosao trosak javnog biljeznika na iznos od 182 kn koji također moram platiti (a dug je podmiren u prvom mjesecu?)Niti su mi mailom poslali račun od javnog biljeznika, niti račun po kojem sam duzna za tekuci dug, vec samo konto karticu na kojoj je vidljiv taj iznos od 182 kn te za novo zaduzenje od ove zime..Sto mi je ciniti i dali imam pravo osporiti taj nedavni javnobilježnicki trosak od 182 kn i kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože plinara otvoriti karticu ovrhe.

rješenje o ovrsi ili si dobio ili nisi. da postoji rješenje o ovrsi plinara bi u ovršnom postupku naplatila dug?

nije moguće zatvaranje starih dugova ako je na uplatnici navedena svrha plaćanja.

 

komuniciranje mailom je gubljenje vremena. nije dokaz da si poduzela potrebne radnje.

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom) od plinare traži kopiju rješenja o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože plinara otvoriti karticu ovrhe.

rješenje o ovrsi ili si dobio ili nisi. da postoji rješenje o ovrsi plinara bi u ovršnom postupku naplatila dug?

nije moguće zatvaranje starih dugova ako je na uplatnici navedena svrha plaćanja.

 

komuniciranje mailom je gubljenje vremena. nije dokaz da si poduzela potrebne radnje.

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom) od plinare traži kopiju rješenja o ovrsi.

-okej, a molim vas mi recite kada mi posalju rijesenje o ovrsi koje daljnje radnje trebam uciniti? dakle, oni ce i sad sa mojom uplatom zatvoriti opet ovrsnu karticu :) a ja cu se svakako pozvati na zatvaranje novog duga..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je njihov odgovor na moje pitanje otkud im pravo otvarati karticu ovrhe ako nisam dobila rijesenje o ovrsi- Prijedlog za ovrhu smo poslali za fakturu iz 03 mjeseca 2014. s valutom koja je bila 07.04.2014. g. Isti je automatski izrađen 26.09.2014. , a prije toga je na adresu slana “opomena pred tužbu“ i to dana 03.09.2014. g .

 

Što se tiče rješenja o ovrsi koji još niste zaprimili, ono što mi znamo je da Javni bilježnici po novom Zakonu koji je stupio s 01.09.2014. najprije moraju zatražiti “uvjerenje o prebivalištu “ od MUP-a kako bih Vam mogli uručiti rješenje, i iz istog razloga kasne s dostavom. Ono što je u našoj mogućnosti je dati Vam podatak o kojemu se Javnom bilježniku radi, te da istog kontaktirate, kako bi dobili informaciju iz kojeg razloga Vam rješenje nije još dostavljeno.

POSLALI SU MI RIJEŠENJE O OVRSI MAILOM SADA. Sto sada trebam ciniti po tom rijesenju, iako su mi skinuli sve uplate i zatvorili ovrhu tj karticu starog duga ovrsnog, a jos su ostali troskovi javnog biljeznika 184 kn za platit po tom starom dugu koji sada tek navode da je dosao kasnije. Mislim u soku sam, jer nemam pojma otkud su oni naredali te neke dugove iz 2013 te otkud ja nikako da otplatim plin koji svaki mj vec godinama uplaćujem bar 300kn. Molim vas za pomoc kome da saljem pismo s povratnicom i sto da napisem, na sto da se pozovem u zalbi.

 

Ažurirano

 

da ,, upravo to su mi slali ali nikad nisam preuzela rijesenje o ovrsi. a oni su sami otvorili ovrsnu karticu...

 

Ažurirano

 

poslali su mi mailom rijesenje o ovrsi, gore sam navela sto su mi obrazlozili i molim vas dajte procitajte i pomozite sto da radim. dali se imam pravo zaliti sada kada su vec svim mojim novim uplatama pozatvarali taj stari dug po ovrsi ili ne? i sad dali moram platiti taj javnobiljeznicki trosak, iako je dug zatvoren i ovo je naknadno stiglo i to su mi naveli sto tako na račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija