Jump to content

Nasljeđivanje/ darovanje OPG-a u sustavu PDV-a - mogućnosti i porezi


Aaaaanaaaaa

Preporučene objave

Zanima me slijedeće... moj otac je teško bolestan, a vlasnik i nositelj je OPG-a u sustavu PDV-a. Ja sam zbog promjene adrese morala izaći iz članstva OPG-a, pa samim time nemam pravo registrirati se kao nositelj OPG-a. Ta situacija nam jako komplicira poslovanje, jer ja i dalje obavljam kroz svoju firmu posao uslužno za njegov OPG, međutim ne znam kako i na koji način riješiti naslijedstvo ili darovanje njegove imovine, OPG-a (koji u vlasništu ima strojeve, vozila, višegodišnje nasade, oranice isl.). Na strojeve i vozila, te za podizanje dijela nasada korišteno je pravo povrata poreza. Zanima me koliko bi sad trebala platiti porez, da li porez na naslijedstvo/nekretnine ili klasičan PDV u slučaju da otac prebaci OPG na mene (odnosno daruje mi ga). Ja bi sa djelatnošću nastavila i ništa od imovine ne bi prodavala ili dalje darovala. Molila bih Vas za pomoć, jer bojim se da ću u slučaju da dobijem u nasljedstvo to morat platiti velik porez za koji nemam novaca, što bi naš OPG u potpunosti uništilo, a to nam je jedini izvor zarade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija