Jump to content

Kako naći posao kod odvjetnika?


anonimno

Preporučene objave

Ha, ha..

Obišao sam oko 20 tak odvjetn. ureda u gradu u kojem živim.

Jedno pet su me doslovno izbacili, "jer kako se usudim dolaziti u vrijeme kada primaju stranke"!! iako sam u čekaonici propustio par ljudi koji su došli iza mene, upravo kako ne bi uzimao vrijeme za stranke, i tek kada nikoga nije bilo, ušao sam.. zatim kod par odvjetnika, rekli su mi kako čekaju nećakinje da diplomiraju, ovaj jedan sina i tak... a zamislite jedan mi rekao... kako to ja njemu upadam bez "preporuke"?'

Ostali su me diplomatski, ljubazno o d je bali... sve u svemu, katastrofa..

Ne znaš koji je nadobudnii bio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam prije skoro dvije godine ostavila cv u odvjetničkom zboru u os, nema ti od toga ništa ,odnesi tek toliko da si umiriš savjest,ostavi oglas na njihovim internet stranicama i to je to...Ne očekuj da će te netko zvati, jer neće! Staviti će ti CV na hrpu drugih i to je to... nitkoih neće ni pogledati(cura koja tamo radi će ti reći sama to)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam bila nobody s ceste ali tete u odvjetničkoj komori i (bilježničkoj) su uredno davale moj prosječan CV svakome tko je naišao. samo ih uredno zovite i podsjećajte da ste živi i da tražite posao pa će vam one dati brojeve onih koji traže vježbenike

na internetu nađite mail adrese odvjetnika i šaljite im ponude, pa kome treba - javit će se.

ja sam tako našla posao. odvjetnici su me zvali još 3 mjeseca nakon toga

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ja sam bila nobody s ceste ali tete u odvjetničkoj komori i (bilježničkoj) su uredno davale moj prosječan CV svakome tko je naišao. samo ih uredno zovite i podsjećajte da ste živi i da tražite posao pa će vam one dati brojeve onih koji traže vježbenike

na internetu nađite mail adrese odvjetnika i šaljite im ponude, pa kome treba - javit će se.

ja sam tako našla posao. odvjetnici su me zvali još 3 mjeseca nakon toga

sretno

 

Hej, a jel u Zagrebu si??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Zagreb

Našao sam posao u odvjetničkom uredu nakon 2-3 razgovora .Bilo je to u 10 mjesecu.Mislim da u 9. i 10. mjesecu ima podosta ponuda.Našao sam posao tako da sam se prijavio na Odv. komoru- odneseš životopis.Onda su me odvjetnici sami zvali,a i dobiješ popis od komore koji uredi traže vježbenike pa im šalješ CV.

 

U razgovorima me nitko nije pitao za ocjene.Bitno im je da odaješ dojam pouzdane i otvorene osobe.Ako se niste prepoznali u tim osobinama uvijek možete odavati dojam.Moj me ured uzeo jer su tražili nekog mladog (82.godište) bez radnog iskustva.Inaće sam studirao 6.5 g

Na razgovoru im izbrbljaš da želiš u odvjetnipštvo jer je zahtjevan, dinamićan posao,te da najviše praktičnog prava tako naučiš.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najelegantnije je rješenje sjesti za komp i mejlati životopis redom na mejlove odvjetnika koji su objavljeni na stranici Komore.

 

ja sam mejlala, ali samo odvjetničkim društvima, jer sam pretpostavljala da gutaju vise vježbenika i fnancijski su stabilniji za platiti i nasla sam posao za 5 dana

 

Prije toga sam mjesec dana čekala da me netko iz Komore nazove, ali nis nikako nije bilo od toga, a trebao mi je posao pa sam se sama snašla. uzela sam onog odvjetnika koji me na razgovoru nije pitao nista drugo osim " kad možete početi", to mi se jako svidjelo.... makar sad rintam od 9-7, ali staz za pravosudni ide :)

 

GOOD luck! Ako pošaljes 500 mejlova, ne vjerujem da nitko neće trznuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam prvo poslala mail na 50 ureda, odgovorilo mi je troje. onda sam obišla jedno sto pedeset možda desetak je uzelo zivotopis, a ostli su me izbacili, a za ostalih 50ak sam izabrala zvat telefonom i najćešće ne nadjem nikoga. toliko o mom traženju. gubim strpljenje. počet ću konobarit. al samo ću spomenit da sam iz splita pa ce vam bit jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pozdrav

može li mi netko reći koliko je vremena, uz intenzivnu potragu, potrebno za naći posao u zg? kad je najveća žiža? meni su rekli da se najviše vježbenika traži u 10 mjesecu, jesam li zakasnila ako se bacim u potragu u 11 mj. ili da pričekam donove godine?malo glupa pitanja, ali sam nova u svemu ovome pa mi je svaki savjet dobrodošao :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Bila sam na jednom (samo :-( ) razgovoru kod odvjetnika. Intervjui su im prvi izborni krug na temelju kojeg odabrane upućuju u drugi krug koji je testiranje ličnosti kod psihologa. To me iznenadilo, mislila sam da se to obavlja samo za javne službe. Zapravo je iz perspektive odvjetnika sasvim razumljiv interes za pouzdanim i stabilnim radnikom, a valjda se to približno vidi iz tih testova.

Kak volim rješavati psihologijske testove, nadam se da ću se naći u drugom krugu :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

patsy je napisao:

najelegantnije je rješenje sjesti za komp i mejlati životopis redom na mejlove odvjetnika koji su objavljeni na stranici Komore.

 

ja sam mejlala, ali samo odvjetničkim društvima, jer sam pretpostavljala da gutaju vise vježbenika i fnancijski su stabilniji za platiti i nasla sam posao za 5 dana

 

Prije toga sam mjesec dana čekala da me netko iz Komore nazove, ali nis nikako nije bilo od toga, a trebao mi je posao pa sam se sama snašla. uzela sam onog odvjetnika koji me na razgovoru nije pitao nista drugo osim " kad možete početi", to mi se jako svidjelo.... makar sad rintam od 9-7, ali staz za pravosudni ide :)

 

GOOD luck! Ako pošaljes 500 mejlova, ne vjerujem da nitko neće trznuti[/quote

 

nece te nitko zvati iz Komore...nego ti zoves komoru...pa valjda tebi treba posao, jel tak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija