Jump to content

Zastara naplate po izdanom računu


kiffekiffe

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim vas za savjet. Naime tvrtka s kojom surađujem mi izdaje račun koji ne plaćam jer mi nikada nisu isporučili robu.

Račun datira iz 2008. godine.

Sada tvrtka koja je izdala račun mi predlaže slijedeće rješenje kako bi oni knjigovodstveno riješili taj problem izdanog i nenaplaćenog računa :

 

"Rješenje koje sam provjerio sa odvjetnikom je

 

1. mi vas tužimo

2. vama dođe ovrha na koju imate pravo prigovora

3. prigovor je jednostavan - zastara (sve je od prije 2008) i slučaj se zatvara svima"

 

Da li se to stvarno tako može riješiti ili ako prihvatim tu opciju postoji šansa da sud ne prizna zastaru i da oni stvarno krenu u ovrhu??

I da li mi netko može reći koliki su otprilike sudski troškovi za ovakvu vrstu "rješenja"?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drži se tvrdnje da robu nisi dobio.

ugovorena obveza nije ispunjena (roba nije isporučena) pa ni ti nisi obvezan ispuniti svoju obvezu(platiti neisportučenu robu).

zastara teče od dana ispostave računa i obveze plaćanja.

obveza plaćanja teče od ostavljenog roka (obično 15 do 30 dana) po isporuci naručene robe.

 

zastare nebi bilo i usljedila bi ovrha za robu koja ti nije isporučena.

pozivanjem na zastaru nisi osporavao račun zbog neispunjenja ugovorene obveze (roba nije isporučena).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija