Jump to content

Prekoracenje brzine-savjet


TomislavK

Preporučene objave

Prosli tjedan sam zaustavljen i pisan mi je prekrsaj (nemam papire kod sebe pa neznam sto sve formalno jest napisano). Policajka me indirektno trazila mito,nisam imao nista love kod sebe i tu je prica zavrsila.

Postom mi je doslo rjesenje na iznos kazne od 500kn plus sudski trosak 100injak kn. Ak platim u roku 8 dana trebam platiti 2/3 kazne bla bla...

Ono sto mene zanima, ima li svrhe, tj. moze li proci ako sudu predlozim placanje sudskih troskova a da mi kaznu zamijeni za bodove zbog zaista malih primanja, jedini sam zaposlen u obitelji (ja, zena i dvoje male djece).

Do sutra imam rok zalbe pa eto molim savjet (ne pretpostavke i misljenja).

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne postoji zamjena novčane kazne za bodove.Ako ide žalba ne plaća se sada 100 kn izdavanje prek naloga nego se plačaju sudski troškovi,cca 200 kn, koje sud može smanjit ili ukinut zbog financijske situacije.

Priznat prekršaj,izjavit kajanje i tražit ukor zbog dosadašnje neosuđivanosti (ako postoji) i loše materijalne situacije.Kako je kazna mala 8i brzina) može se pozvat i na čl.24a (beznačajni prekršaj) http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija