Jump to content

Molim pomoć - Izjava o vlasništvu


herkules77

Preporučene objave

Pozdrav,

imam auto-prikolicu za koju nemam nikakve dokumente o vlasništvu, a htio bi ju registrirat. U policijskoj upravi rekli su mi da ju mogu registrirat uz izjavu o vlasništvu ovjerenu kod bilježnika s jednim svjedokom.

Ne znam kako da napišem izjavu, pa ako mi netko može pomoć kako izjava treba izgledati, i da li trebaju biti dvije izjave, jedna od vlasnika i jedna od svjedoka, ili se svjedok samo potpiše na izjavi vlasnika.

Centar za Vozila Hrvatska, izdala mi je duplikat atesta prikolice, tako da za nju imam sve potrebne podatke.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uputom Ministarstva unutarnjih poslova, Službe za upravne poslove, broj: 511-01-202-18917/3-2014 od 02.04.2014. pojašnjeno je koja se dokumentacija može prihvatiti kao dokaz o vlasništvu nad lakom prikolicom. Osim uobičajene dokumentacije (račun, kupoprodajni ugovor i sl.) može se priznati i izjava vlasnika ovjerena kod javnog bilježnika. Gore navedenom uputom MUP-a došlo je do sljedećih promjena:

Za lake prikolice nastale samogradnjom, bez obzira na godinu proizvodnje lake prikolice, kao dokaz o vlasništvu, prilikom prvog označavanja registarskom pločicom, prihvaća se izjava vlasnika i jednog svjedoka ovjerena kod javnog bilježnika.

 

I Z J A V A

kojom ja, ____________________________________ iz _________________MBG: ____________________ pod materijalnom i kaznenom odgovornošću izjavljujem,- vlasnik sam lake prikolice(malo opišete prikolicu,boja itd)

Uz izjavu ,za prikolicu prilažem presliku atesta.

Istinitost gornjih navoda pod materijalnom i kaznenom odgovornošću potvrđuju svjedoci;

1. ___________________________ MBG: _____________ iz _____________

2. ___________________________ MBG: _____________ iz _____________

U ________________, _____________ god.

___________________________(potpis vlasnika)

________________________(potpis svjedoka)

_________________________(potpis svjedoka)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala još jednom. Da, znam da moram kod bilježnika ovjerit potpise. Izjavu sam sastavio, pa ću sutra još jednom do policijske uprave da provjere da li je tako u redu, pa ću onda do bilježnika. Javim kako je prošlo.

Inače prikolica nije samogradnja, ali su izgubljeni svi papiri od nje, a nikad nije bila registrirana. Pošto je proizvođač TEHNIKA, Centar za vozila Hrvatska izdao mi je duplikat atesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija