Jump to content

tjelesna ozljeda


vectrac

Preporučene objave

Poštovani,

 

U noći na nedjelju 22.03.2015. sam napadnut od strane više nepoznatih osoba u jednom klubu u Zagrebu. Zadobio sam ozljede glave i prijelom nosa s pomakom. Na mjesto nanošenja tjelesnih ozljeda došla je policija i napravila zapisnik s dva imena napadača. Imam 4 svjedoka koji će potvrditi moju stranu priče. Iste večeri sam odvežen sa hitnom pomoći na kbc rebro gdje mi je pružena hitna medicinska pomoć i rendgen na kojem je vidljiva fraktura nosa sa pomakom. Bio sam tjedan dana na bolovanju zbog vrtoglavice i prijeloma. Zanima me:

1. Kad i gdje moram podignuti policijski zapisnik?

2. Koja je procedura podizanja privatne tužbe i naknade odštete za prouzrokovanu bol?

3. Da li se prvo moram posavjetovati s odvjetnikom prije svega?

 

Hvala unaprijed!

Nadam se brzom odgovoru.

uređeno: od vectrac
dodati još neke činjenice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policijski zapisnik, tj. potvrdu o događaju, možeš dobiti u policijskoj postaji čiji službenici su postupali. Predlažem odlazak tamo čisto i da vidiš o kakvom se postupku radi (prekršajnom ili kaznenom) i trebaju li im još kakvi podaci i/ili papiri (ostatak medicinske dokumentacije i sl.).

 

Za ostalo ćeš morati pričekati nekoga od pravnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija