Jump to content

ffilip

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Susjeda mi je policiju pozvala jer tvrdi da ju je "na nju skočio, srušio na pod, izgrizao te izgrizao njenog psa" moja ženka koker španijela stara 3 godine. Postoje naznake da se situacija odvijala ovako: moju kokericu je napao njen pas, potukli su se, a baba je uletjela sa svojom štakom (koja još više dođe kao modni detalj) željeći razdvojiti pse tako što je udarala moju kuju. Pošto se sve to odvijalo na makadamskoj cesti poskliznula se i pala. I nakon toga je slijedio (prenapuhani) poziv policiji.

Policija mi je izrekla kaznu za prekršaj u iznosu od 300 kn (+100) troškova.

 

Inače, kuja je pobjegla iz ograđenog vrta. Prvi put se to dogodilo. Prihvaćam da krivnje pada na mene. Ja sam vlasnik, no ipak kazna zbog napada koji nitko nije vidio... U biti moja riječ protiv babine.

 

Isplati li mi se žaliti ili da se pokrijem ušima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koji je njen pas?

Neki veći, ili manji ?

 

Je li njen pas šetao bez uzice? Šeće li ona stalno tog svog psa tako?

Šeće li ga uopće, ili njen pas tumara sam uokolo?

 

Ima li ona tragove ugriza?

Ili njen pas?

 

Ako nema ugriza, onda je ona iznijela lažnu optužbu.

 

Jesu li tebe pozvali na razgovor da izjaviš svoju obranu?

 

 

Ja to ne bi pustio samo tako.

Ta baba će vjerojatno opet prijavljivati.

Ako ništa drugo, možda i ona dobije neku kaznu, pa se smiri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njen pas je pudla. I on također nije bio vezan. S njim se šetala, i kao što sam već rekao, on je prvi nasrnuo na mog psa, nakon čega je baba uletjela sa štakom kako bi ih razdvojila i to tako što je udarala mog psa. Kokerica ju nije napala, praktički nije imala nikakav kontakt s babom (osim što ju je ova udarala štakom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

P.S.: Osobno sam imao više problema s pudlicama nego sa kokerima.

 

Mali pesi su veći "živčenjaci" od najvećih pasa. Jedina razlika je što se malecnih kol'ko-to'ko lako riješiš, ali nekih 30-40-50-ak kg čistih mišića baš i ne.

 

Pinčevi tu prednjače, izgledaju ko minijaturni dobermani na speedu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 30.

Tko bez nadzora i neoprezno drži životinje koje mogu povrijediti ili ugroziti građane...

 

Ispričavam se.

 

Ovdje je pas napao psa.

 

Nije se dogodio napad psa na građanina.

 

Nitko nije spomenuo da je pas niti zarežao na građanina.

 

Zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira u čl. 30 štiti građane. Ne pse.

 

Koliko se razumijem u živa bića pas nije građanin.

 

Ovdje nema prekršaja ni sa čije strane.

 

Rupica u zakonu koja se ne može nadomjestiti pretjerivanjem od strane pravne osobe ovlaštene za pokretanje prekršajnog postupka, tj. policije.

 

Srdačan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Držanje bez nadzora" je dovoljno za prekršaj. Dalje stoji "mogu", tako da povreda ili ugrožavanje ne moraju biti dovršeni, nego samo mogući (što su u biti uvijek u slučaju nedostatka nazora).

 

U pravilu se ljude ne prijavljuje ako nije bilo stvarnog napada (pas na psa ili na čovjeka, svejedno), ali ovdje je situacija ipak dosta odstupila od uobičajene, a to je upravo ono što zakon štiti - javni red i mir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovi pod brojem 13 i 14 su stajališta i mišljenja zaposlenika policije i lijepo ih je čuti. Također bi bilo lijepo kada bi policija pročitala čl. 1 tog zakona gdje lijepo piše da je biće prekršaja ometanje kretanja građana na ulicama, dakle ne sigurnost životinja. Jednako tako bila bi poželjna pažnja prilikom čitanja tuđih postova a ne "nenamjerno" skretanje teme u nekom drugom pravcu.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovi pod brojem 13 i 14 su stajališta i mišljenja zaposlenika policije i lijepo ih je čuti…

 

I trenutna sudska praksa, što je ipak najbitnije za priču (slagali se mi ili ne).

 

 

... Također bi bilo lijepo kada bi policija pročitala čl. 1 tog zakona gdje lijepo piše da je biće prekršaja ometanje kretanja građana na ulicama, dakle ne sigurnost životinja...

 

Cijeli članak glasi:

"Prekršaji protiv javnog reda i mira su djela kojima se na nedozvoljen način remeti mir, rad ili normalan način života građana, stvara nemir, neraspoloženje, uznemirenost ili ometa kretanje građana na ulicama i drugim javnim mjestima ili ometa ostvarivanje njihova prava i dužnosti, vrijeđa moral, ometa vršenje zakonitih mjera državnih organa i službenih osoba, ugrožava opća sigurnost ljudi i imovine, vrijeđaju državni organi ili se na drugi način narušava javni red i mir građana te djela utvrđena ovim zakonom."

 

Navedeno obuhvaća i više od kretanja građana na ulicama, a odredba o držanju pasa pod nadzorom se više odnosi na prvi dio članka, a ne na slobodu kretanja građana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovi pod brojem 13 i 14 su stajališta i mišljenja zaposlenika policije i lijepo ih je čuti. Također bi bilo lijepo kada bi policija pročitala čl. 1 tog zakona gdje lijepo piše da je biće prekršaja ometanje kretanja građana na ulicama, dakle ne sigurnost životinja. Jednako tako bila bi poželjna pažnja prilikom čitanja tuđih postova a ne "nenamjerno" skretanje teme u nekom drugom pravcu.

 

Pozdrav.

A bilo bi jos ljepse kad bi se postavljacu teme dala obrana koja bi ga oslobodila krivnje na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija