Jump to content

Zaštićeni račun i plaća


Imajerica

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molila bih za savijet.

Dakle, imam blokirani racun, placa mi je neto 6000 kn.

Imam hipotekarni kredit pod administrativnom zabranom koji mi se skida s place 1900 kn.(sklopljen je prije blokade na racunu)

Dali mi se sa place skida kredit pa do 3700 koliko se isplacuje na zasticeni ide na blokirani .... dakle nekih 500 kn???

moje pitanje je smije li mi se na zasticeni racun isplatiti minimum za zivot (3700) a od ostatka place kredit i ovrha na blokirani račun.

Znam da su ovo stalna pitanja ali razlike su sitne koje utjecu na zakon!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Od ovrhe je izuzet iznos od 2/3 prosječne neto plaće u Republici Hrvatskoj" (Fina web, opisan je i postupak otvaranja zaštićenog računa).

 

Ako je prosječna neto plaća (dzs.hr) 5656kn, zaštićeno je 3770kn, a od nezaštićenih 2230kn ide prvo za kredit 1900kn, a ostatak 330kn se ovršuje (link).

 

 

 

Edit: Link na vaš prethodni upit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

molila bih za savijet.

Dakle, imam blokirani racun, placa mi je neto 6000 kn.

Imam hipotekarni kredit pod administrativnom zabranom koji mi se skida s place 1900 kn.(sklopljen je prije blokade na racunu)

Dali mi se sa place skida kredit pa do 3700 koliko se isplacuje na zasticeni ide na blokirani .... dakle nekih 500 kn???

moje pitanje je smije li mi se na zasticeni racun isplatiti minimum za zivot (3700) a od ostatka place kredit i ovrha na blokirani račun.

Znam da su ovo stalna pitanja ali razlike su sitne koje utjecu na zakon!

 

Hvala

 

Isto pitanje ste več postavili na forumuhttp://www.legalis.hr/forum/showthread.php/79180-Ovrha-na-pla%C4%87i-prijedlog-iz-%C4%8Dl-201-OZ pa ne vidim razloga zašto duplati temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija