Jump to content

Upis prava vlasnistva


neno_

Preporučene objave

Gospodo trebam hitno pomoć..

Dakle, kreditim sam prije malo vise od pola godine kupio stan. Sve je bilo u redu, dok mi od suda nije stigla odbijenica da se ne mogu upisati kao vlasnik jer spomenuti ugovor ne sadrzi izricitu klauzulu intabulandi... Kako je takav ugovor mogao i proci u pravnoj sluzbi banke??

Problem je taj sto cec sada bivsi vlasnik ne zeli dati klauzulu, govori od sutra do sutra i tako vec 5 mjeseci. Ne mogu prijaviti ni prebivaliste, dijete mi se treba rodit za cca 2 mjeseca a necu ga moc prijavit. Sto mi je cinit, ici nekom tuzbom? Koliko se ceka?? Molim pomagajte

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za pravnu službu banke,tabularna isprava neigra nikakvu ulogu.

U slučaju zahtjeva za predaju tabularne isprave primjenjuje se opći zastarni rok,što znaći da protekom petogodišnjeg roka,vi neće te moći ni sudskim putem ishoditi tabularnu ispravu,budući da bi nastupila zastara obvezno pravnog zahtjeva,glede čega neokolišajte previše.

U temi pod linkom,korisnik Slump je postavio zanimljivo pitanje;

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/79906-Zastarjevanje-kupoprodajnog-ugovora-ugovora-o-zamjeni-nekretnina-darovnog-ugovora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle jedino da je tuzim?

obzirom da je u pitanju nekretnina za koju osoba čitav svoj život dadne,nije se igrati.

Još bi vam preporučio da ugovor koji imate zabilježite u zemljišnim knjigama,kako nebi došlo do dvostrukog otuđenja nekretnine,ili pak po podnošenju tužbe zabilježite spor.

Obično su savjeti,pokušajte to mirno,pošaljite mu pismeno upozorenje da će te tužiti,itd,itd no s ovim se nije igrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vlasnickom listu stoji da sam se tog i tog datuma pokusao upisati.. Kako kazete skoro cu cijeli zivot ovo placati.. Na zalost naletio sam na takvog bolesnika od prodavatelja. Ne vrijedi na lijepo jer sam je vec 100 puta cekao pred javnim biljeznikom za potpis, i naravno nije dosla.

U petak cu do odvjetnika, samo se nadam da ta parnica nece trajat pola godine..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija