Jump to content

ovrha HZZO, Vrhovni sud...i šta sad...


eli2011

Preporučene objave

Danas sam se konačno registrirala za uslugu e-građani, pa da vidim malo šta je sve to...pogledam na stranicama porezne uprave PKK i šokiram se jer mi stoji dug za zdravstveno osiguranje u visino od 13.477,86 kn...

Priča je slijedeća:

Tijekom '90-tih sam sama sebi uplaćivala doprinos za zdravstvo (nikakav obrt ili slično, jednostavno nisam imala drugu opciju biti zdravstveno osigurana).

HZZO je 2001. godine podnio prijedlog za ovrhu koji ja nikada nisam dobila (kada je čitav predmet konačno stigao do mene vidjela sam da je adresa u redu, ali kućni broj nije).

Nakon toga je 31.10.2001. zaprimljen prijedlog za ovrhu pri Općinskom sudu, pa je rješenje o ovrsi donijeto dana 25.02.2002. Navedeno rješenje je ovrhovoditelj zaprimio 19.03.2002., a ja tek 15.09.2009.g. (sem toga, podneskom od 26.05.2006. ovrhovoditelj je predložio nastavak postupka).

Rješenjem od 12.01.2009. odbačen je prijedlog ovrhovoditelja od 26.05.2006. za promjenom sredstva i predmeta ovrhe.

Dana 18.09.2009. ja sam podnijela prigovor protiv rješenja o ovrsi od 25.02.2002.

Rješenjem od 07.10.2009. stavljeno je izvan snage rješenje o ovrsi, te je odlučeno da će se postupak nastaviti kao povodom prigovora protiv platnog naloga.

Zatim, 01.12.2009. zaprimljen je podnesak ovrhovoditelja kojim se očituje na moj prigovor te precizira tužbeni zahtjev.

U predmetu Općinskog suda održano je ročište 11.04.2011., provedeno u mojoj odsutnosti i objavljena je presuda koju sam zaprimila 14.04.2011.

Podnijela sam žalbu na presudu 20.04.2011.

Predmet Općinskog suda je otpremljen na žalbeni postupak u Županijski sud gdje je rješenjem moja žalba odbijena kao neosnovana te sam tu odluku zaprimila 25.05.2012.

Međutim 21.04.2011. podnijela sam Vrhovnom sudu RH zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku te je Vrhovni sud moj zahtjev prihvatio kao osnovan. Navedeno je da Vrhovni sud ocjenjuje da ukupna duljina trajanja konkretnog postupka predstavlja povredu prava na suđenje u razumnom roku, da predmetni postupak nema karakter složenog sudskog postupka te da ja, kao tužena, svojim postupanjem nisam doprinijela njegovom trajanju.

Slijedom navedenog, valjalo je na temelju odredbe članka 28.stavaka 1.i 2. ZS prihvatiti zahjev i riješiti kao u izreci ovog rješenja.

 

Iz ovog rješenja Vrhovnog suda nikako ne mogu razumjeti je li ovrha i presuda Županijskog suda odbačena ili što......:azdaja:

Ako netko bude imao volje sve ovo pročitati bit ću zahvalna na savjetu i mišljenju....i isprike na dužem postu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija