Jump to content

kako saznati tko je vlasnik stana,i dali je uopce bila ostavinska rasprava.


johnny 1972

Preporučene objave

zanima me kako i gdje saznati jeli sprovedena ost.rasprava.bio je rat,ja na terenu a djed i baka umrli jedno za drugim.moja tetka je bila udata i nije bila u tom stanu do njihove smrti,poslje toga je odmah uselila,i promijenila bravu.ja sam u tom stanu odrastao i prijavljen sam ,mada tamo nezivim vise,ali adresa se vodi tamo.receno mi je da je stan cen i da nemam pravo tamo biti,ok idemo dalje ja sam se snasao u zivotu.sad me zanima kako i gdje provjeriti tko je vlasnik,i dali je bila ostavinska,dali ja imam pravo trazit dio stana,ili nesta slicno.cuo sam da je djed na samrti to jest nije bio u stanju poztisat izjavu sam ,neg+o da je sa tudom rukom potpisan neki dokument,koji sam trazio na uvid od tete al ga nisam nikad dobio da procitam.sta da radim...

 

Ažurirano

 

nije problem i da meni nije nista ostavio,sve pet.ali ja znam djedov potpis i ako bi ga vidio znao bi jeli njegov ili tudi,sto bi znacilo da su papiri njihovi falsirani zar ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za vlasništvo stana lijepo otiđete u Gruntovnicu (ZK odjel) nadležnog suda i zatražite uvid u ZK izvadak na kojem se nalazi nekretnina o kojoj pričate. Ako je provedena ostavinska rasprava, tada se u sklopu ZK izvatka nalazi i rješenje o nasljeđivanju temeljem kojeg je tetka uknjižena (ako jeste).

 

Vaša majka ili otac nisu bili živi u trenutku smrti djeda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija