Jump to content

Nanadno potraživanje nasljedstva


n0b0dy

Preporučene objave

Nakon očeve smrti pred 20 godina mojoj majci je pripala nekretnina pošto sam se ja svog dijela odrekao u njenu korist. Majka je preminula pred 5 godina i ja sam kao jedini nasljednik naslijedio nekretninu. Pred 7 godina se pojavio polubrat za kojeg nitko nije znao i sada potražuje dio stečenog nasljedstva od pokojnog oca. Nekretnina je u međuvremenu prodana.

Što mi je činiti i kakav bi mogao biti ishod?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj otac ga je nakon njegova rođenja priznao kao svog (vjerovatno ima neke papire, to ja neznam), ali se to tajilo i o njemu se nije znalo do smrti moje majke. A tek sada se sjetio da bi mogao tražiti dio nasljedstva.

Vrlo neugodna situacija, jer se nezna je li on stvarno njegov sin. Čak je pred 7 godina promijenio i uzeo prezime pokojnog oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi odgovorio na Matrixov upit (potraživanje putem suda-tužbom ili blablablabla .

tvog oca je nasljedila njegova supurga. tada je trebao tražiti nužni dio.

nasljedio si svoju majku. pošten si stjecatelj.

ali obzirom da je prošlo 20 godina nastupila je zastara potraživanja nužnog djela(i prema nepoštenim stjecateljima).

ako dobiješ tužbu obvezno daj odgovor i pozovi de na zastaru.

ako ne odgovoriš na tužbu moglabi biti donešena presuda zbog ogluhe a tada si u problemu.

pomoć stručne osobe bi bila korisna. nije mala vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potražuje putem suda ili u razgovoru s vama zahtijeva da mu nadoknadite"njegov dio".

Iz opisanog činjeničnog stanja prozilazi da je nastupila zastara zahtijevati ostavinu.

 

Načuo sam preko daljnjeg rođaka, ali neznam kako će to izvest, vjerovatno preko suda, jer vjerovatno zna moj odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija