Jump to content

Uknjižba za BH državljane


erma341

Preporučene objave

Pozdrav,

 

državljanin sam Bosne i Hercegovine. Imam zemljište u Hrvatskoj koje je u mojem vlasništvu 1/1 - 249 m kvadratnih (kupljeno 16.08.1987. g.) i uvedeno u zemljišne knjige. Dana 21.07.1990. godine sam kupio zemljište (49 m kvadratnih) koje predstavlja prilaznih put ovoj mojoj parceli, gdje sam za isto napravio kupoprodajnih ugovor i platio porez. Međutim, do današnjeg dana nisam isto uspio uknjižiti na svoje ime.

Molim Vas, možete li mi reći, pošto sam dobio odbijenice za uknjižbu iste jer nisam državljanin Hrvatske, na koji način i da li je moguće preko dosjelosti ili na neki drugi način upisati se u zemljišne knjige kao moje vlasništvo?

 

Samo da napomenem, nemam prebivalište u Hrvatskoj niti posjedujem firmu u Hrvatskoj.

Hvala

Lijep pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, niste dobili suglasnost ministra, a u rješenju je obrazloženo i zašto (nedostatak potrebna dokumentacije).

 

Smatram da je jedino rješenje pribava te dokumentacije, ali će ista zahtijevati i određene promjene u vašem životu (rok od 5 godina je protekao pa nema zapreke za ponovna traženje suglasnosti). Ukoliko su se stvari po ovom predmetu u međuvremenu promijenile, slobodno me netko ispravi.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija