Jump to content

povrat sudskih troškova


šumica

Preporučene objave

Molim da mi odgovorite kome da se obratim za povrat sudskih troškova.komunalno poduzeće je pokrenulo kod javnog bilježnika ovrhu za 130,00 kn duga koji ne postoji. ja sam se žalio jer se radi o obrtu i poslao dokaze javnom bilježniku da su sve obveze podmirene, javni bilježnik je moju žalbu proslijedio trgovačkom sudu, koji mi je poslao obavijest da uplatim 200,00 kuna za postupak. dobivam rješenje trgovačkog suda da se ovrha odbacuje jer je neosnovana, a za troškove me nitko nije obavijestio, mislim na moj trošak od 200,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidjeti: Min. pravosuđa

Isplata pogrešno ili više uplaćenih sredstava od sudskih pristojbi, novčanih kazni i troškova postupka

 

Ima broj telefona - utorkom možete tražiti informacije ... vezano uz zahtjeve za isplatu pogrešno ili više uplaćenih sredstava od sudskih pristojbi, novčanih kazni i troškova postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne o troškovima ni spomena

 

po Ovršnom zakonu, u roku od 30 dana od dana završetka postupka možete tražiti troškove koje vam je neosnovano prouzročio ovrhovoditelj. ako 30 dana još nije prošlo, pošaljite sudu na isti broj spisa zahtjev da donese posebno rješenje o troškovima kojim se (rješenjem) nalaže ovrhovoditelju da vama, ovršeniku, nadoknadi 200,00 kn troškova za sudsku pristojbu na vaš broj računa i naznačite račun, sve u roku od 8 dana, pod prijetnjom ovrhe (s obzirom da je zaključak o pristojbi u sudskom spisu, ne morate podnositi dokaze).

 

sud će tada donijeti posebno rješenje o troškovima kojima će to naložiti ovrhovoditelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija