Jump to content

Podjela bračne imovine - dugovi


Alletha

Preporučene objave

Suprug, sin od 15 godina i ja živimo u stanu kojeg mi je darovala baka, a kojeg smo zajedno renovirali (kreditima i na njegovo i moje ime). Oboje radimo i imamo podjednaku, pristojnu placu. Zbog razlicitih razloga, kucne financije je svih ovih godina vodio moj suprug. U pricu je, naravno, upleteno i nasilje u obitelji, nažalost nikad prijavljeno.

Suprug odbija sporazumni razvod braka, te odbija iseliti iz stana dok mu ne isplatim novac koji je, kako tvrdi, on sam uložio u stan. Medutim, nedavno sam saznala da, umjesto da smo vratili kredite za adaptaciju, sada bankama dugujemo gotovo dvostruko više.

 

 

Kako se odvija podjela bracne stecevine kada stecevina ne postoji, vec postoje samo prilicno veliki dugovi? Ako me prisili da prodam stan kako bih mu vratila dio novca, sin i ja ostajemo - na cesti...

I - postoji li neki nacin, vještacenje ili nešto poput toga, da saznam kuda je otišao sav taj novac?

 

Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru i/ili prijedlogu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Medutim, nedavno sam saznala da, umjesto da smo vratili kredite za adaptaciju, sada bankama dugujemo gotovo dvostruko više.

Jesu li bili krediti u švicarcima?

 

Kako se odvija podjela bracne stecevine kada stecevina ne postoji, vec postoje samo prilicno veliki dugovi? Ako me prisili da prodam stan kako bih mu vratila dio novca, sin i ja ostajemo - na cesti...

Bračna stečevina postoji - i dugovi su bračna stečevina.

Kakav on to novac traži za stan, kad zapravo imate dugove?

Vi vraćate pola, on pola. Stan je vaš.

Ako su sredstva uložena u povećanje vrijednosti nekretnine, onda bi on imao pravo potraživati pola tog ulaganja, ali jednako tako ima i za vratiti pola duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesu li bili krediti u švicarcima?

 

 

Ne, krediti su u Eurima - da se radi o švicarcima, bilo bi mi puno jasnije gdje je novac...

 

Ako su sredstva uložena u povećanje vrijednosti nekretnine, onda bi on imao pravo potraživati pola tog ulaganja, ali jednako tako ima i za vratiti pola duga.

 

Sredstva su uložena u to da se vrlo stari stan dovede u stanje normalno za život, bez namjere da se ta nekretnina prodaje, iako pretpostavljam da je to ulaganje zaista podiglo vrijednost nekretnine...

 

Felixx, hvala na odgovoru! Bila sam u potpunoj panici, sad mi je mrvicu lakše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan koj ste dobili od bake je vaša osobna imovina.

ne djeli se kao bračna stečevina. zašto bi ga prodavali?

muž može tražiti povrat ulaganja i to 1/2 od uloženoga što mora dokazati.

krediti dignuti u braku i za potrebe obitelji su zajednički i djele se.

 

kredit vrača onaj ko je za njega zadužen. sudskom odlukom drugi partner vraća1/2 rate za otplatu zajedničkog kredita.

krediti za osobne potrebe u osobni dug (što utvrđuje sud).

 

dugove vrača onaj ko ih je napravio.

samo dugove ostavitelja vrača nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija