Jump to content

Pomagajte!


anonimno

Preporučene objave

Moja firma je uredno, više godina, poslovala sa firmom A.

U firmi A je došlo do statusnih promjena, na način da je vlasnik ustupio svoje poslovne udjele drugoj osobi.

O navedenoj promjeni nisam bio upoznat, te je uredno tada već bivši vlasnik firme dolazio do mene i preuzimao robu.O navedenim promjenama nisam znao ništa.

Kada sam poslao račun na naplatu, novi vlasnik je odbio platiti navedene račune navodeći da on nije preuzimao robu i da je nije dužan platiti.

Stari vlasnik odbija bilo kakvu vezu sa bivšom firmom i sada tvrdi da on nije preuzeo robu.

Molim Vas pomoć, što da radim i kako da dođem do svojih novaca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno,

 

da li postoje neke narudžbenice od firme A, ili si davao robu na povjerenje tom bivšem direktoru ?

 

A da li je taj bivši vlasnik ostao direktor ili je on promjenjen ?? ako je promjenjen, to ide tebi na štetu, jer to je trebalo biti objavljeno u registru a registar je javan, pa se presumira poznavanje stanja u javnim registrima (isto ko i gruntovna).

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko osoba koja je postavila pitanje "kako da dodje do svojih novaca" ima bilo kakav dokument koji je potpisala osoba koja je preuzela robu, tada prvo treba vidjeti sve detalje te transakcije, ukljucivo i cinjenice o navedenim dokumentima (otpremnice, izdatnice, ...) na temelju kojih je racun poslan.

 

Ovo je klasicni slucaj k.d. prijevare u gospodarstvu pod uvjetom da postoji barem jedan neoboriv dokaz o svemu navedenom.

 

Osoba koja je postavila pitanje neka poblize objasni kakvim dokazom o navedenim tvrdnjama raspolaze, pa mozda postoje i druga rjesenja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje otpremnice na kojima se nalazi paraf koji pripada bivšem direktoru koji je svoje poslovne udjele ustupio drugoj osobi.Paraf je takav da se grafološkim vještačenjem ništa ne bi moglo utvrditi.

Kako smo se znali i poslovali nekoliko godina nisam imao razloga da sumnjam u osobu sa kojom sam uredno poslovao da joj predam robu i naknadno pošaljem račun.

Podnio sam kaznenu prijavu koju je ODO odbacilo.

 

Zar ne postoji neki članak zakona ili možda uzanca koja bi nalagala da u poslovnom odnosu mora postojati neki fer odnos i obveza obavještavanja o promjeni vlasniče strukture i direktora odnosno osobe koja je ovlaštena preuzimati robu.

Zaista nemam vremena svaki dan pregledavati sudski registar i pratiti vlasničke promjene sa svima sa kojima poslujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... vremena proslo od tog dogadjaja, da li se radilo o jednom ili vise takvih dogadjaja ?

 

O kakvoj se vrsti robe radi (trgovacka, repromaterijal...) ?

 

Da li se moze uci u trag toj robi i da li znate gdje je ona zavrsila ?

 

 

P.S: Da li imate svjedoka koji su prisustvovali preuzimanju robe ? Kojim vozilom je roba prevezena (reg. tablice... ) ?

 

P.S.(2) Kako mozete biti tako sigurni i samouvjereni da grafolosko vjestacenje ne bi nista pomoglo ?

Tko je podnosio prijavu na ODO - Vi sami ? To je stvar za policiju (gospodarski kriminal), a ne za ODO ! U kojem roku ste reagirali ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji obaveza da se obavještava o promjeni vlasničke strukure.

 

Kaj bi svaki komercijalni referent u Plivi morao svoje komintente obavještavati , danas više nije dioničar Marko , nego je Pero i tako svaki dan ??

 

Zato postoje registri, pa proveravajte,

 

A vi ste si sami krivi kaj niste tražili narudžbenicu, pa kada bi on reko da je nema, e tada bi vama bilo sumnjivo !! pa otpremnicu, pa tamo žig, pa potpis, pa otići kod njega u firmu, pa kad on veli "joj nemogu sada" .. tada postaje malo sumnjivo !!

 

Načelo "savjesnosti i poštenja" u gospodarskom poslovanju, uključuje obije strane, i vi morate biti savjesni i provjeravate s kim poslujete, pa makar poslovali 10 god, pogotovo ako se radi o maloj firmi d.O.o. .. ili obrtu !! jer prvo mi moramo poduzeti sve da se zaštitimo, a onda ako naletim na idiota, onda tražiti i od države da nas žaštiti !!!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija