Jump to content

spašavanje radnog mjesta


mikić

Preporučene objave

poštovani,molim Vas HITNO da mi netko pojasni ili uputi u pravne mogućnosti za ostanak na poslu u Državnoj službi unatoč pravomoćnoj osudi od 6 mjeseci uvjeta na rok od 1 godine ( KZ čl.311.st.2).,a koja je nastupila - pravomoćnost 17.08.2012.Da li je za istu osudu predviđena rehabilitacija i koji je rok za istu....MOLIM POMOĆPS.sudionik Domovinskog rata,roditelj troje malodobne djece i žena nezaposlena jedini zaposleni u obitelji i korisnik stambenog kredita...teška financijska situacija...Bezizlazna situacija .... MOLIM POMOĆ ...HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomoći nema - sukladno Zakonu o državnim službenicima (ako ste na to mislili pod pojmom cit. "državne službe"), služba prestaje ex lege (po sili zakona), danom pravomoćnosti presude za kazneno djelo (među inim) protiv vjerodostojnosti isprava, a vaše kazneno djelo spada u tu glavu posebnog dijela ranijeg KZ-a.

 

Rehablitacija će vam nastupiti sa danom 18.08.2016.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se, vi eventualno nakon nastupa rehabilitacije imate pravo da vas se ponovno primi u državnu službu (čl.49. st. 1. Zakona o državnim službenicima i namještenicima), ali vama je služba po sili zakona trebala prestati već 18.08.2012. godine, pa je sve što ste nakon toga bili zaposleni, poklon od neažurne države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani hvala Vam...

Interesira me da li bi se ja eventualno mogao pozivati na tu NEAŽURNOST te se sukladno tome upusti u neki spor za spas...

 

Ne vidim mogućnost za isto. Još ste i dobro prošli obzirom se debelo kasni sa donošenjem ovog rješenja o prestanku službe ex lege.

 

...pa je sve što ste nakon toga bili zaposleni, poklon od neažurne države.

 

Što se lako može ispraviti ili izmjenama ZKP-a, u pogledu dostave pravomoćne presude poslodavcu, ili pak izmjenama Zakona o državnim službenicima u pogledu obveze radnika da obavijesti poslodavca o postojanju iste, uz određenu odgovornost (bilo kaznenu bilo prekršajnu) ukoliko ne postupe po toj obvezi. Jer budimo realni, u ovakvim slučajevima imamo određenu vrstu prijevare, svidjelo se to kome ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani hvala Vam...

Interesira me da li bi se ja eventualno mogao pozivati na tu NEAŽURNOST te se sukladno tome upusti u neki spor za spas...

 

bojim se da vam to može samo škoditi, jer biste mogli privući pozornost države da od vas potražuje sve nepripadno primljene plaće od 18.08.2012. godine pa do prestanka službe (oko toga postoji i ovako opasnost).

 

ali vi nećete dobiti otkaz, vama će samo rješenjem biti konstatiran prestanak službe po sili zakona. dakle, vaša je služba već prestala, svaka eventualna odluka o tome ima deklarativan karakter.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...jer biste mogli privući pozornost države da od vas potražuje sve nepripadno primljene plaće od 18.08.2012. godine pa do prestanka službe (oko toga postoji i ovako opasnost).

 

Opasnost nekog postupka svakako postoji, slažem se, no ostaje činjenica da je čovjek faktički odradio svoj posao za što je dobio i plaću, tako da imamo ispoštovanu maksimu "quid pro quo".

 

Jedino ostaje činjenica da nije smio više tamo raditi po pravomoćnosti kaznene osude. Po mom mišljenju, prema trenutnoj legislativi, gubitak posla je dovoljna kazna, pogotovo u ovakvim vremenima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opasnost nekog postupka svakako postoji, slažem se, no ostaje činjenica da je čovjek faktički odradio svoj posao za što je dobio i plaću, tako da imamo ispoštovanu maksimu "quid pro quo".

 

Jedino ostaje činjenica da nije smio više tamo raditi po pravomoćnosti kaznene osude. Po mom mišljenju, prema trenutnoj legislativi, gubitak posla je dovoljna kazna, pogotovo u ovakvim vremenima.

 

slažem se. doduše, ne bi bio prvi put da država za svoj nemar kažnjava građane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom Vas molim za savjet

Za sad sam samo dobio obavijest da se očitujem vezano za istu predmetnu pravomoćnih presudu.Po mom mišljenju nisam još dobio riješenje o prestanku službe po sili zakona.U trenutku dobivanja pismena o očitovanju nalazio sam se na starom GO a za dva dana mi on prestaje koja je moja pozicija dali smijem doć na posao ili ne .Zbog šoka koji sam pretrpio dok mi je bilo uručeno pismeno pogoršalo mi se zdravstveno stanje te sam završio na bolovanju da li mi dok sam na bolovanju poslodavac tj.država može uručiti riješenje o prestanku službe iako sam se o istom očitovao da li mogu očekivati odgovor na očitovanje ili da li ima šanse da se po mom očitovanju povratno izjasne i tek onda dobijem riješenje o prestanku službe po sili zakona.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija