Jump to content

Vidanje djeteta


Tata od zanata

Preporučene objave

Pozdrav. Ovako, ja sam otac jedne prekrasne curice od 27 mjeseci. Nakon ne slaganja sa svojom sada vec bivsom suprugom, razveli smo se. Razvod je trajao godinu i kusur. Bivsa mi je svasta priustila. Zvala mi je policiju par puta, prijavila me za obiteljsko nasilje, lazno, sto sam i dokazao, udarila mi majku i sada nju tuzi za obiteljsko nasilje, nije mi malu dala vidjet 3 mjeseca. Onda je bio problem dob djeteta. Curica je mala, treba proc adaptacijski period. Proslo je godinu dana, Centar je dao izjavu da mala moze biti samnom par sati tjedno. To je potvrdila i psihologinja koju nam je Centar dodjelio. Bili smo i kod vjestaka, vjestak je rekao da je sve u redu. Centar je rekao da je sve u redu. Mala se prilagodila na mene. Zašto je sud usprkos svemu tome donio odluku da sljedecih 6 mjeseci ja i dalje moram vidati svoju curicu u prisustvu majke i psihologinje? 3 puta tjedno po 2 sata u mojem domacinstvu. Zasto?!Prije toga smo se nalazili na neutralnom terenu, po prijedlogu Centra. Zasto se sud postavio prema meni kao da sam ubojica? Ponavljam, niti u jednome trenu nisam bio nasilan, niti psihicki, kamoli fizicki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi zanimljivo vidjeti kako je sud takvu odluku obrazložio!?

 

Navest ću jedan vrlo čest "razlog" zbog kojeg sud donese takvu odluku: djetetova majka na raspravama ponavlja kako je dijete vezano uz nju i kako se vi o tako malom djetetu ne možete brinuti. Budući se majkama na sudovima vjeruje na riječ, a očevima se ne vjeruje niti na materijalne dokaze, onda imamo ovakve odluke.

 

Ovo je odluka koja nije dobra iz nekoliko razloga:

1. iz vašeg posta više je nego očigledno da se radi o visoko konfliktnom brakorazvodu i stavljanje majke u poziciju da i dalje nadzire kako će dijete provoditi vrijeme sa vama ne doprinosi smanjenju tenzija.

2. većina znanstvene literature najeminentnijih svjetskih stručnjaka (Warshak, Fabricius, Nielsen, Turkat ...) koji se bave mentalnim zdravljem djece kaže da ćete nabolje i najbrže smanjiti otuđenje djeteta od roditelja kojeg dugo nije viđalo tako da djetetu omogućite opsežno provođenje vremena sa tim roditeljem. Tako da ovo 3 puta tjedno po 2 sata iz ove pozicije izgleda presmiješno. Nema nikakvog opravdanog razloga osim neznanja i pristranosti raspravne sutkinje da vaše dijete provodi nasamo sa vama puno opsežnije vrijeme.

 

Ali ono što bi vam ja u ovom trenutku savjetovao: 6 mjeseci proći će brzo. Nemojte nasjedati na provokacije. Neka vam u ovom trenutku bude cilj što prije imati druženja sa djetetom nasamo. Kada počnete sa druženjima nasamo odmah pokrenite novi sudski postupak u kojem ćete zatražiti puno opsežnije kontakte sa djetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete se zaliti ali mislim da s time necete puno postici osim eventualno neke moralne zadovoljstine ukoliko vam zalba bude usvojena. Naime, takve zalbe bi se trebale rjesavati po zurnom postupku medjutim praksa je nesto sasvim drugo i vjerojatno ce proci vise od 6 mjeseci da bude rijesena a dotle ce vam isteci i ovaj period koji vam je odredjen.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad dalje. Pri mojem odlasku sa vjestacenja. Vjestak mi je natuknuo da ce jednom ili dva puta gospoda morat doc u moje kucanstvo cisto da dijete se prilagodi na moj stan i da za svaki slucaj taj puta bude i ona prisutna. Na to sam normalno pristao. Rijesili smo psiho test te ustanovili da je sve u najboljem redu i da nema nikakvih prepreka. No, tjedan dana nakon toga bivsa se sa svojim roditeljima pojavila kod vjestaka i taj jedan ili dva posjeta mojem domacinstvu se pretvorilo u 6 mj, 3 puta tjedno. Nesto mi tu smrdi....

Dalje...moja bivsa supruga je na ime djeteta uzela pozamasan novac sa mojega racuna i sa alimentacijom sam bio u pretplati par mjeseci. Kako to da iako mi je uzelabtaj novac NA IME DJETETA ja njom moram platiti te zaostatke?

Jedna anegdota...gospoda nikada nije htjela dovest kcer na druzenje u grad, makar zivi na 3 km od grada. Zna da ja nemam auto i inzistirala je na mojem dolasku po njih dvije(pod kraj i psihologinja. Da ne duljim, jednom prilikom mi je po povratku sa druzenja pozvala policiju. Ja sam ju priupitao zakaj je krstila dijete bez mojeg znanja? Na fin i kulturan nacin sam joj pokusao objasnit da to kaj radi nije u interesu djeteta. Ona se izbezumila i nazvala mi policiju. Iz auta moje majke. Na svu srecu, ja sam prije toga shvatio sta se sprema i mobitelom sam ukljucio audio snimac i snimio sve to. Nakon mrkih pogleda na policiji, uspio sam im objasnit da imam snimku tog dogadaja i molio ih da ju preslusaju. Te subote sam bio par sati u postaji i na koncu su mi djelatnici mupa rekli da imam osnove tuzit ju za klevetu. Dalje, ona dalje prica okolo kako sam ja nju mrtav pijam vozio, prijetio fizicki, divljao autom i sl.

To je dio price.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što Mario piše je, nažalost istina. Ali to ne treba smatrati obeshrabrenjem u slučaju da smatrate da ste u pravu.

 

Vezano uz ovo "uzimanje novaca" - u kakvim okolnostima se to točno desilo, čiji račun je to konkretno, je li to još bilo za vrijeme trajanja bračne zajednice, je li gospođa bila opunomoćena, i kako znate da se radilo o novcu namijenjenome djetetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se s tim novcem mozete pozdravit ukoliko ih je uzela dok ste jos bili u braku i zivjeli zajedno. Mozete ju eventualno privatno tuziti no dosta je da se ona na sudu pozove na bracnu stecevinu i svaki sudac ce vam vjerojatno odbaciti tuzbu i reci vam da pokrenete postupak utvrdjivanja bracne stecevine a tada vas ceka barem pet godina sudjenja sa tko zna kakvim ishodom. Cak bi mogli vise izgubiti nego dobiti, ovisi koliko je tko ulagao u kucanstvo, dizao kredita, kupovao kucne potrepstine itd.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

Dalje...moja bivsa supruga je na ime djeteta uzela pozamasan novac sa mojega racuna i sa alimentacijom sam bio u pretplati par mjeseci. Kako to da iako mi je uzelabtaj novac NA IME DJETETA ja njom moram platiti te zaostatke?

 

........

Nakon mrkih pogleda na policiji, uspio sam im objasnit da imam snimku tog dogadaja i molio ih da ju preslusaju. Te subote sam bio par sati u postaji i na koncu su mi djelatnici mupa rekli da imam osnove tuzit ju za klevetu. Dalje, ona dalje prica okolo kako sam ja nju mrtav pijam vozio, prijetio fizicki, divljao autom i sl.

To je dio price.....

 

tata od zanata, vi spominjete alimetaciju

po onome ste napisali do sada, ja mislim da ste u zabludi

 

sve to sto ste davali ce biti smatrano poklonom

 

pravu alimentaciju cete morati platiti od datuma razvoda sa zateznim kamatama

osim ako ste uplacivali preko racuna a u polje gdje je svrha uplate stavili da se radi o predujmu ilitiga akontaciji alimetacije po ocekivanoj presududi

 

sorry :(

ali ako ne budete stavljali novac na stranu i uplatili po pravomocnoj presudi morat cete sve to ponovo platiti, moci ce vam to naplatiti ovrhom i jos k tome moze vas kazneni postupak gnjaviti

 

sto se tice drugo dijela, ako je mozete tuziti, trebate je tuziti, nemojte biti pasivan!

sto jace i efikasnije je mozete pravno "nagaziti" ranije ce izaci iz ove psihopatoloske kompleksije

naime radi se skupini ponasanja koja su agresivna i pasivno agresivna a kao takova ce prestati (sama od sebe) tek kada prode mnogo godina ili kad je dovedete do toga da takvo ponasanje dovodi do posljedica po nju

 

ja vam to govorim iz iskustva gdje sam takovu, i unatoc nejednakosti ipak doveo do potpunog i kompletnog poraza

neednakost je bila u tome sto je on bila odvjetnicka vjezbenica, instalirana "po vezi" u malome gradu pa tako u svakodnevnom kontaktu sa svima koji su odlucivali

i trebalo mi je nekih sedam godina da joj potpuno ubijem volju da se inati

 

a vi hocete da vam drugi odrade prljavi posao

tako to ne ide

morate imati hrabrosti, morate se dobro dobro informirati i preuzeti inicijativu

 

tako da ste uvijek korak ili dva ispred nje

 

a ona ce u ovome stanju raditi sve sto moze, sve sto rade druge takove mozete ocekivati da ce tome pribjeci

 

e pa nasapunajte joj dasku

 

ovo vam nije toliko takticki savjet, nego poziv da razmisljate o strategiji

 

u tome ste, i nema vam iz toga izlaza

 

imate dvije opcije:

 

prva da potpuno ali potpuno nista ne brinete i nepotereceno se druzite sa djetetom i jednotavno kazete sudu da neka vam dade termina za susrete prema njihovoj savjesti i da do prihvatite

(na ovaj nacin ne hranite zlocestocu bivse pa ce joj napri biti jalovi)

 

druga da udarite zestoko osgromnim intenzitetom i da otvorite mnogo zaista mnog sudskih postupaka koji ce prestraviti bivsu

na drugoj razini morate imati psiholosko kontra djelovanje da izolitrate bivsu od svake podrske: morate sve njene prijatelje, poznanike i rdbinu okrenuti protiv nje tako sto cete im probuditi savjest, da osjete empatiju prema vasoj kceri i da ne odobravaju psiholosko zlostavljanje djeteta od strane bivse

 

ako se radi o glupim ljudima bit ce naizgled nemoguca misija, ali vjerujte u sebe budite inventivni i bit cete odusevljeni kranjim rezultatom

 

na zalost sve ovo morate vi sami jer je nase drustvo k o r u m p i ra n o

 

premda je i podmitljivost jedan vid korupcije, ja naglasavam da krupcija znaci da jednostavno sud (i sire pravosude) ne cini ono sto mu je svrha pa je stoga u jednakom mentalnom stanju kao i vasa bivsa: korumpiran (ona prema majcinstvu a sud prema zdravom razumu)

 

normalno bi bilo da je onima koji primaju novac iz budeta stalo za dobrobit vaseg djeteta, za dobrobit svih gradana, ali njima je samo stalo da ne ugroze svoja primanja i provde zivot u mentalnom poricanju

 

tata od zanata, nadam se da cete procitati ovu zadnju recenicu, ne vjerujem da cete je odmah shvatiti jer ste povrijedeni...ali jedino vam je kcer bitna i u vasim mislima neka bude samo pozitvno razmisljanje prema njoj, ljubav, a negativne misli(brige, bivsa, sud..) kad se pojave zamjenite pozitvnim mislima i vi cete pobjediti. garantirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, jrdino me to i drzi, ljubav prema tom malom neduznom djetetu, ali sam i zabrinut da ce odrastati kraj takve osobe.

Istina je da sam bio pasivan i na njrne optuzbe nisam reagirao misleci da ce se to rijesiti samo od sebe , nadajuci se da ce se smiriti, ali sve je gora

Ugl poslana je zalba na rjesenje o alimentaciji pa cemo vidjeti..i namjeravamreagirati na svalu nepravdu pa i napasti ako bude potrebno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

......ali sam i zabrinut da ce odrastati kraj takve osobe.

 

......... nadajuci se da ce se smiriti, ali sve je gora

 

 

Ugl poslana je zalba na rjesenje o alimentaciji pa cemo vidjeti

 

 

..i namjeravamreagirati na svalu nepravdu pa i napasti ako bude potrebno

 

ne trebate biti zabrinuti, samo je indirektno upravljajte da bude dobra majka

 

pisma, pismeno obracanje "centru" kombinirano sa prodornoscu kod radnika u centru, je uspjesna taktika

 

naime ti ljudi su otvrdnuli i rutinski vas se rjesavaju radi vlstite kognitivne disonance, a vi morate prodrijeti do njihove savjesti

 

ja sam ih proganjao na individualno krojene nacine, kod dobrih ljudi na fini nacin, a na nevaljalce mrkvom i batinom (batina su pisma ministarstvu i ravnateljima sa opisom njihovih propusta i aljkavosti)

uglavnom morate istinski dominirati, pa poznavanje logickih zabluda vam je od presudne vaznosti da ih sasjecete u korjenu u pokusaju digresije i manipulacije pa ih natjerate da razgovaraju o bitnome

 

vrlo brzo sami radnici centra su izolirali i margininalizirali jednu zlocestu socijalnu radnicu i pruzali su mi istinsku podrsku, zatim sam morao "odraditi" jos novopridoslu psihologinju, dok je originalna, premda neugodna postupila pravilno ne skrivajuci da joj je mrsko, a nova, zelena iz skole je dobila ribanje koje ce pamtiti

 

kazem vam ako sam ja bez veza, poznanstava i vanjskog utjecaja uspio pridobiti inace ozloglaseni centar, to sigurno mozete i vi danas, kad su stvari puno jasnije

 

ja prepoznajem u djelovanju vase bivse elemente, ponasanja odnosno osobine (engl. traits) koje kad neka osoba koristi trajno ili selektivno ga cine neugodnom osobom, to su i karakteristicna ponasanja i ljudi sa poremecajem osobnosti, a i psihopata.

 

nema potrebe da dijagnosticirate da li netko, vasa bivsa ima poremecaj osobnosti, ali je strahovito bitno da naucite stotinjak!!! ovakovi ponasanja, da ih brzo prepoznajete i postavite se prema njima maksimalno efikasno

 

na Hrvatskom nema neke literature niti o logickim pogreskama niti o osobinama neugodnih ljudi (eufemizam;)

 

ali na engleskom ima obilje

za logicke pogreske pretrazujete "logical fallaciy" a za ovo drugo "traits"

jako dobro stranica za podrsku ljudima ciji su bliznji ili partneri sa poremecajima osobnosti ili se tako ponasaju je out of the fog na domeni .org

 

tu cete nauciti sto morate a sto ne smijete

 

opet cu vam ponoviti "novcano" upozorenje: sve sto sada dajete je uludo jer se vas presuda obavezati da platite zaostatke od dana podnosenja tuzbe za alimentaciju

 

tada cete morati u kratkom roku uplatiti sve zaostale rate i zateznu kamatu

 

sto ste davali do tada se ne racuna!! da li to shvacate???

 

 

ako treba napasti kazete? figurativno napasti valjda?

 

nemojte biti u iluziji da vas citava stvar nece dotaknuti, i nema tu "ako bude trebalo"

 

trebalo je vec davno!

 

kaze se da jedan novcic ne zvecka sam u dzepu..

 

tako ste i upravo vi doprinjeli razvoju situacije!

izgovori na neznanje, nedostatak hrabrosti, naknadna pamet vam nece nista znaciti za kcer ako ne budete shvacali sto se dogada nego kaskali i cudili se

 

puno je izazova i dijete ce vam ovo tesko prozivljavati, na vama je da joj date prostora da se otvori kad bude spremno i da joj dajete emocionalnu podrsku i da imate dovoljno resursa za sve sto treba

 

nema tu opravdanja, jednostavno vi ste otac i morate

 

zato sam vam vec napisao da imate izbor "Ghandijevim putem" ili totalnim ratom i iscrpljivanjem protivnika.

 

Ovo drugo moze biti efikasnije, ali za to treba biti brz, lukav, cvrst, odlucan, uporan, neustrasiv i ako ne idete do kraja ond je bolje da niste ni zapocinjiali.

 

Drugi nacin je da samo molite bolje uvjete u novim postupcima koje pokrecete cim se promjene okolnosti, jaslice>vrtic>skola> selidba> bilo sto.

 

A velikim znanjem argumentirate da je to najbolji interes djeteta koje vas mora voljeti da bi to upalilo.

 

Ovo bi trebali raditi suci, ali kaze jedan od mojih odvjetnika da suoni suci, kao Borg, da imaju kolektivnu svijest, a koja je.. dodajem ja.. jako skucena i isljucivo orjentirana da se odrze na polozaju i da sluze politici i svojim interesima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija