Jump to content

Novi ovršni zakon


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav!

Načuo sam nešto o novom ovršnom zakonu koji bi konačno malo pomogao ovrhovoditeljima. Mirovinsko bi trebalo uz pravomoćno rješenje davati info o zaposlenju, MUP o autima itd. Taj zakon bi trebao biti na drugom čitanju. Da li je netko osim mene nešto načuo i kad bi to moglo konačno zaživjeti? Kakve promjene još donosi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

nisam ga ni ja još naučila skroz iako učim za pravosudni ali najbitnije što mi se čini u novom zakonu je da će se ustanoviti komisionari i komisione radnje za prodaju pokretnina oduzetih u procesu ovrhe.tako će se spriječiti da građani izbjegavaju ovrhu na pokretninama pod onim ''nema pokretnina koje bi se mogle zaplijeniti''.i odsad če ovrha iči preko javnih bilježnika, barem onaj dio za izdavanje rješenja o ovrsi.eto, nadam se da sam pomogla. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja, kolega čitam zakone jer je to dio moga posla. Točno sam i napisala kad je stupio na snagu a kad se primjenjuje u odnosu na komisionu prodaju i javne bilježnike. Budući da je tema komisiona prodaja i javni bilježnici bila predmet postova kolega koji su prije mene o tome raspravljali, mislila sam da je jasno da na to mislim.

Ja sam bila i na seminarima na tu temu, i vjerujte prije njih sam i pročitala izmjene i dopune. Da ste malo više u tim temama onda biste i znali kakvu zbrku i pravnu nesigurnost čine česte i korijenite promjene ovršnog zakona u praksi (npr. izmjene odredbi o fiducijaru s kojim se poigravaju kao sa ping-pong lopticom i dr.).

Ne želim se s vama prepirati i kačiti oko ovakvih gluposti, ali činjenica da kao "MASTER" ovako bezobrazno i posprdno odgovarate a da prethodno niste ni pročitali sve, govori o vama kao čovjeku a ne pravniku.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ispričavam se ako sam nekoga uvrijedio.

da li dijelim pravne savjete? to je dobro pitanje što su pravni savjeti? ne valjda ono što piše u zakonu.

pa onda i instruktor vožnje djeli pravne savjete kad vas uči da ne prođete kroz crveno.

 

nego čitah ja "pravni savjet" na ovom forumu da je kazneno djelo neovlašteno pružanje pravne pomoći uz naknadu!

 

PS fakat nisam pravnik, ali nema veze. bitno kakvi smo ljudi a ne što smo po zanimanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija