Jump to content

viđanje djeteta


cornellius

Preporučene objave

molim za savjet

ako dijete ide živjeti sa majkom u inozemstvo(UK) da li je potrebno odnosno da li se preporučuje od suda tražiti nekakvu presudu ili nešto što će meni kao ocu omogućiti viđanje dijeteta u Hrvatskoj jer s plaćom od 4000kn i 1500kn alimentacije putovanje i boravak vani je meni neizvedivo.

Da li je dovoljna presuda o razvodu braka u kojoj piše koliko imam pravo na viđanje djeteta?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa jeste li vi dali pristanak da majka ode s djetetom zivjeti u inozemstvo? Ona ako nema vaseg pristanka ne moze svojevoljno otici van drzave s djetetom vec mora pokretati sudski postupak. Sud joj mora to odobriti i odrediti nacin na koji cete vi vidjati vase dijete.

 

slžem se s tim da djete ide živjeti sa mamom u inozemstvo, samo želim potrvditi da se mora držati presude kao i do sada, naravno da neće biti tako često

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakvu presudu za vidjanje imate sada? Da li onu klasicnu dva puta tjedno po par sati, svaki drugi vikend i pola praznika? Ukoliko ste u dobrim odnosima sa bivsom suprugom mislim da bi bilo dobro po vas da tocno definirate vase vidjanje djeteta ako ona s njim ode u inozemstvo. Dogovor i zajednicka izjava u nadleznom CZSS vam je najbrza i prakticno besplatna solucija. Primjerice, trebalo bi definirati tko placa troskove avionske karte kad ce dijete dolaziti kod vas ili posto necete moci provoditi tjedna i vikend vidjanja cesto kao sad da majka pristane da dijete boravi s vama duze od polovice ljetnih i zimskih praznika itd....U koji dio UK odlazi? Srecom, danas postoje dosta niskobudzetnih aviokompanija tipa Ryanair pa mozete iz Pule, Rijeke, Zadra i Osijeka letiti za London za nekih 80-ak eura sa ukljucenom povratnom kartom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...U koji dio UK odlazi? Srecom, danas postoje dosta niskobudzetnih aviokompanija tipa Ryanair pa mozete iz Pule, Rijeke, Zadra i Osijeka letiti za London za nekih 80-ak eura sa ukljucenom povratnom kartom...

 

na zalost, ovakve letove je moguce dobiti samo ponekad i rijetko

 

u predsezoni i pri kraju sezone i ako kupjete dosta vremena unaprijed ili bas u zadnji cas

 

realisticnije vam je racunati na nacu croatiu airlines za nekih 2000 kuna, i k tome morate dodati vlak ili autobus sto je jos od 200 do 1000 kuna

 

ali ja bih vam preporucio da radi bitno izmjenjenih okolnosti trazite izmjenu odluke o susretima i vidanjima i eventualnu promjenu iznosa uzdrzavanja

 

inace presuda je presuda pa ona cak, jer redovito nema u sebi odredbe o svome prestanku vazi i jos nakon sto je djete punoljetno sve dok se ne donese nova presuda koja ukida staru

 

ovo je je bitno znati tatama kojima su ili u skripcu sa novcima ili/i sa neprijateljski nastrojenim bivsim suprugama da na vrijeme moraju traziti da se donese nova odgovarajuca presuda

 

ali opet, presuda je samo komad papira i ako znate da vam bivsa nece raditi probleme mozete je jednostavno baciti u smece (presudu, ne bivsu:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija