Jump to content

GSK-ovrha komunalne noknade


hurus

Preporučene objave

Poštovani,

Moja su pitanja Vezano za dostavu RJEŠENJA GSK, kojim se ovršeniku nalaže da u roku od 8 dana podmiri dugovanje od dana primitka i svrhe žalbe i to:

  1. Kako mora biti dostavljen takav dokument?

Naime dostavljen je obićnom dostavom poštom. Jeli to ispravno?

  1. Datum dokumenta je 18.07.2014. a dokument je stigao gornjom dostavom 12.06. 2015.g.
    Kako može biti da za potraživanje vjerovnika ovršenik saznaje nakon godinu dana?
     
  2. Rješenje o ovrsi temelji se na čl. 130 Općeg poreznog Zakona na koje imaš pravo žalbe u roku od 8 dana i dalje navodi da žalba ne odgađa izvršenje ovrhe pri FIN-i. Kakva je SVRHA žalbe?

Zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fakinčina,

tak je . Piše dosolvno RJŠENJEi pipriložni su izavadci iz poslovih knjiga. Dale nikad nije bilo OVRŠNOG PRIJEDLOGA!

 

napiši i ostalo rješenje o ovrsi.

kod upravnih tijela nema prijedloga za ovrhu.

 

rješenje o obvezi po komunalnoj naknadi je izdano ranije.

dali je to rješenje primljeno ili ne to vi znate.

zašto po tom rješenju nije plaćana utvrđena obveza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fala bovu ali kaj znači žalba koja ne odgađa izvršenje. Kaj da se žalim na zastaru kad mi FINA sedne na račun. Mogu pušit.NE?

 

ne navodiš dali si dobio rješenje za obvezu.

zastara za konunalnu naknadu je tri godine.

žalba se podnosi županijskom uredu.

ako piše da žalba ne odgađa izvršenje mora sadržavati i obrazloženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu

1998 ja sam nadogradio staru kuću . Za staru kuću imao sam rješenje na 49 kn (50m2)mjesećno,dakle do 1998. Nadogradnja je izvršena visoki rohbau ali je tada nisam uspio ozakoniti. 2000-tisućite došli su ljudi iz GSG i procjenili da sada kuća oma 150 m2 i da moram plačati naknadu po toj kvadraturi a to je iznosilo 125 kn. Takvo sam rješenje tada i odbio. Ja sam to odbio plačati i nism platio niti jedan račun jar PRAVNO ta građevina nije postojala. U 10 mj. 2014 legalizirao sam građevinu koja po izračunu ima 173 m2. Naravno da me terete za neplačenu kom.naknadu do legalizacije ali odpočetk 2011-te. Kako to smiju kad građevina PRAVNO nije postojala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako to smiju kad građevina PRAVNO nije postojala.

 

komunalna naknada se plaćana izgrađeni objekat. po rješenju. nije bitno dali je legaliziran ili ne, izgrađen sa dozvolom ili ne kako navodite pravni postojala.

da lokalnasamouprava naplaćuje komunalnu naknadu samo za legalne objekte nebi imali novaca u blagajni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E ima i dalje.

dobio sam psmo od Bandoljera(pethodno su mi u 03.mj.OG poslali uplatnice na 178 kn za cijelu 2014 bez obzira što je rješenje opravomočnost doneseno 21.10.2014-te) pismo da zanemarimi uplatnice i da će ljudi GSK doći a izmjeru . Kaj imaju mereti ? Postoji građevinska dokumenacia na temlju koje su mi izdali RJEŠENJE. Yebi ga. Ni u Bijafri toga ziher nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

komunalna naknada se plaćana izgrađeni objekat. po rješenju. nije bitno dali je legaliziran ili ne, izgrađen sa dozvolom ili ne kako navodite pravni postojala.

da lokalnasamouprava naplaćuje komunalnu naknadu samo za legalne objekte nebi imali novaca u blagajni.

Dobro. A zakaj ja onda nesmijem prodati i neleglizirnu zgradu?

Ja sam zgradu pokušao ozakoniti u tri navrata prije Famozne legalizacije 1998,2002,2010-te ali svaki put su bili neki novi zahjevi kako se mjenjala lokalna vlast, tako se mjenjao urbanistički plan. Pa je jedamput prozor preblzu međe,a dugi put imaš prevliku izgađenost,pa treći put moraš zatvoriti sve otvorene prolaze prema susjedu. Da je Franc Jozef tak delal Beč bi imal tri barake .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo a da malo pojednostavniš stvar i da kažeš da se radilo o rješenju o ovrsi u upravnom postupku. Nemoj ić oko zdjela kao mačak oko vruče kaše...

Fakin kaj ja zna kaj to je upravni postupk. Ovrh je, ovraha, i potupak pri ovrsi moral i biti isti bez obzira tko je Ovršitelj? Ili se ja varam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija