Jump to content

Prijedlog za ovrhu


Ivan199

Preporučene objave

Pozdrav, danas sam primio od postara prijedlog za ovrhu i sad citam da ce ovrha postati pravomocna u roku od 8 dana od dana primitka pisma....ja nikako ne osporavam to da sam duzan al trebao bi primiti na ziro racun obrta kojeg sam ja vlasnik neke novce 1.7. a ako ovrha postane pravomocna uzet ce mi te novce koji su jako potrebni.....zanima me kako bi mogao to sprijeciti mislim da napisem neki prigovor ili....molim vas za pomoc---

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, danas sam primio od postara prijedlog za ovrhu i sad citam da ce ovrha postati pravomocna u roku od 8 dana od dana primitka pisma....

 

rješenje o ovrsi postaje pravomoćno ako u zakonskom roku (8 dana ) ne uložiš prigovor (jvnom bilježniku koji je dostavio ovrhu).

ako pišeš prigovor i osoravaš potraživanje ovrha ne postaje pravomoćna.tek nakon sudskog postupka ovrha možebiti pravomoćna ako sud uvaži navedeno u rješenju zaovrhu.

to je barem još godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, danas sam primio od postara prijedlog za ovrhu i sad citam da ce ovrha postati pravomocna u roku od 8 dana od dana primitka pisma....ja nikako ne osporavam to da sam duzan al trebao bi primiti na ziro racun obrta kojeg sam ja vlasnik neke novce 1.7. a ako ovrha postane pravomocna uzet ce mi te novce koji su jako potrebni.....zanima me kako bi mogao to sprijeciti mislim da napisem neki prigovor ili....molim vas za pomoc---

 

Ako ste danas primili prijedlog za ovhu imate rok za prigovor 8 dana od primitka rješenja. Prvi dan se ne računa u rok od 8 dana. Ako trebate oko 1.7. dobiti uplatu na obrt ne brinite jer bi ovrhovoditelj klauzulu pravomoćnosti moga zatražit tek oko 1. 7. ili koji dan kasnije jer prigovor može biti uložen i zadnji dan i putovati do JB cca nekoliko dana tako da se ne morate brinuti oko toga. Ako dug ne osporavate nemojte ulagati prigovor jer ćete si na taj način prouzročiti samo dodatne troškove. A i nakon ishođenja klazule pravomoćnosti i primitka iste treba barem nekoliko dana da se ovrha pošalje na naplatu u FINU tako da Vam u najgorem i najbržem scenariju račun neće biti blokiran do 10.7.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija