Jump to content

Može li brat poništiti moju naslijeđenu imovinu??


filipa1312

Preporučene objave

Smrću roditelja,na ostavinskoj raspravi kad smo brat i ja bili pred vratima rekao mi je ;"tebi ne treba pola imovine,ti si sam,ja imam zenu i dijete"! Složio sam se s tim.Meni je od kuće i dvorišta pripala 1/3,a njemu 2/3,dva dijela okućnice su njemu u cjelosti ostala,a ostale livade i šume su na pola podijeljene.Rješenje o istome izdano nam je u srpnju 2013 i vlasnički listovi.Zadnjih godinu i pol sam u ozbiljnoj i sretnoj vezi sa ženom koja ima dijete,doselile su k meni u stan,ali od tada brat radi probleme i u stalnoj smo svađi,normalan razgovor je nemoguć.Nekidan je rekao da će tražit poništenje moje imovine i neće da potpiše suglasnost za etažiranje,nedaju mi niti da odvojim struju i vodu,već traže da platim pola svih računa.do 1.mj.ove godine to sam i činio.S obzirom da sam imao burnu prošlost nadali su se da će tako i ostat,da ću ja završit u nekom zatvoru,a oni uzeti svu imovinu.Kada mene nema doma,žena ne želi boraviti tamo i oni je tjeraju,kažu da je sve njihovo i da će osporiti svu moju imovinu.Da li je to moguće?Kako da se pravno zaštitim?Kome da se obratim da mi žena i njezino dijete mogu slobodno živjeti kod mene(gdje su i prijavljene).

Molim za savjet i ako itko zna išta o ovome,dobro će mi doći!

Hvala unaprijed!:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smrću roditelja,na ostavinskoj raspravi kad smo brat i ja bili pred vratima rekao mi je ;"tebi ne treba pola imovine,ti si sam,ja imam zenu i dijete"! Složio sam se s tim.

nasljedstvo se djeli na jednake djelove između nasljednika (osim ako se drugačije dogovore , što je ovdje slučaj).

popustio si bratupa sad misli da te može tlačiti.

struju i vodu plaćaj prema broju članova kućanstva(i brat bi trebo to prihvatiti obzirom da ih ima više koji troše).

možeš tražiti razvrgnuće suvlasništva (brat će lošije proći).

ili traži isplatu svog djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetima

Ako bi predao zahtjev za etažiranjem(obzirom da je suživot nemoguć),da bi mogao svoj dio prodati,zna li netko kome se obratiti za predaju zahtjeva?koliko se čeka?i koliko košta?Da li mogu svoju 1/3 prodati ili pokloniti?

Nisam pravno potkovan,kako su se počele događati ove grozne situacije ,moram poduzeti nešto da se zaštitim i da živim u miru,a trebam pomoć u vidu informacija!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija