Jump to content

Ulazak psa u kafiće, trgovine,...


Gunner 14

Preporučene objave

Poštovani,

 

može li me netko uputiti ili mi reći kako je reguliran ulazak kućnih ljubimaca u kafiće i trgovine? Ima li kućni ljubimac (u ovom slučaju pas) pravo ulaska u kafić i/ili trgovinu koji/a nema oznaku zabrana ulaska za životinje?

 

Nekoliko puta mi se dogdilo da sam htio ući u kafić ili trgovinu sa psom gdje nije bilo oznake za zabranu ulaska pa dobivam svakakva objašnjeja - da po zakonu općenito ne smiju, da ne smiju jer oni služe i hranu itd.

 

Zanima me što zakon kaže o tome i koji je to uopće zakon? Nemam ništa protiv da moj pas ne smije u kafić ili bilo gdje drugdje, dok god postoji pravo na to te su poduzeti svi potrebni koraci, ali mi ide na živce kada (najvjerojatnije) pričaju bezveze.

 

Unaprijed hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navedena materija vam je regulirana adekvatnom Odlukom (u pravilu naziva Odluka o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca ili nešto slično) vašeg Grada/Općine.

 

Dajem vam link na Odluku Grada Zagreba, pa obratite pozornost na čl. 7., 8. te 14-15. iste.

 

Ispada da svatko može po svojoj želji u svom prostoru zabranjivati, odnosno nezabranjivati. U redu, hvala na info!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija