Jump to content

savjet sporazumni otkaz


imperia zagreb

Preporučene objave

pozdrav,

 

molim vas za info da li se u slučaju sporazumnog otkaza (radi privatnih razloga) može ostvariti novčanu naknadu?

Ugovor je potpisan na određeno a trajao je 11 mjeseci

 

hvala na odgovoru

 

Ne postoji SPORAZUMNI OTKAZ. Postoji SPORAZUMNI PRESTANAK UGOVORA O RADU. Otkaz je izraz volje jedne strane iz ugovora , a sporazumni prestanak ugovora,je izraz volje obiju strana iz ugovora. Ako je radni odnost prekinut Vašom voljom ,bilo da je Redoviti otkaz ugovora o radu Izuzev Izvanrednog otkaza sa Vaše strane) ili sporazumni prestanak,nemate pravo na naknadu s Zavoda za zp.,ako ste na to mislili?!

I još. Koliko mi se čini, Vaš ugovor na određeno vrijeme još nije istekao (vjerovatno je zaključen na godinu dana....ili?). Pa zašto onda ne pričekate još malo da istekne, pa čete moći koristiti spomenutu nakadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

postovani, nastavno na temu imam pitanje vezano uz prava i obveze mene kao zaposlenika kojem poslodavac zeli dati otkaz prije isteka ugovora, pa predlaze sporazumni raskid. koja je najpovoljnija opcija za mene, osim da ostanem do isteka ugovora o radu, a da zadrzim sva svoja prava? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani, nastavno na temu imam pitanje vezano uz prava i obveze mene kao zaposlenika kojem poslodavac zeli dati otkaz prije isteka ugovora, pa predlaze sporazumni raskid. koja je najpovoljnija opcija za mene, osim da ostanem do isteka ugovora o radu, a da zadrzim sva svoja prava? hvala

 

Ako vi dajete otkaz - mora biti izvanredni, i to iz opravdanih razloga, kao što je rekao G-man, npr. ako poslodavac krši obaveze iz radnog odnosa (ne isplaćuje plaću i slično).

Ako vama poslodavac daje otkaz - razlog ne smije biti vaša krivnja.

Sporazumni nikako ne potpisujte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozete li mi navesti par primjera odnosno razloga za izvanr.otkaz i da li on povlaci jos neke posljedice u smislu prijave nadleznim sluzbama? da li u slucaju, izvanred. otkaza gubim pravo naknade sa hzz-a? zapravo ono sto bi ja zeljela je sto prije otici, ali da ne stavim sebe u nepovoljni polozaj, jer je "takva" situacija. da li je moguce sporazumno potpisati da se strane slazu kako je prestala potreba za tim radnim mjestom, i da li pri takvom raskidu gubim svoja prava? nadam se da nije previse pitanja, hvala na odgovorima, brzi ste i strucni! vec ste mi pomogli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozete li mi navesti par primjera odnosno razloga za izvanr.otkaz i da li on povlaci jos neke posljedice u smislu prijave nadleznim sluzbama?

 

Neisplata više uzastopnih plaća, počinjenje kaznenog djela na vašu štetu/štetu vaših bližnjih od poslodavca i slični slučajevi.

 

da li u slucaju, izvanred. otkaza gubim pravo naknade sa hzz-a?

 

Ako ga vi dadete - ne gubite.

 

da li je moguce sporazumno potpisati da se strane slazu kako je prestala potreba za tim radnim mjestom, i da li pri takvom raskidu gubim svoja prava?

 

To bi bio sporazumni prekid radnog odnosa, i ne biste ostvarili pravo na naknadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija