Jump to content

Pitanje u vezi otkazane ovrhe


Atman

Preporučene objave

Godine 2013. godine kao vlasnik obrta pokrenuo sam ovrhu protiv jednog poduzeća zbog neplaćanja računa u iznosu od nekih 4000 kn. Nakon pokrenute ovrhe njihov odvjetnik je sastavio prigovor, a ja se nisam želio povlačiti po sudovima i ročištima te sam poslao zahtjev za otkazom ovrhe. I tako mi je Trgovački sud prije mjesec dana poslao službeno rješenje da je moja tužba povučena.

 

No vidim da iz prigovora na ovršni postupak koji je bio napisao njihov odvjetnik, da on u tom Prigovoru predlaže da mu ja kao ovrhovoditelj platim 750 kn troška za sastavak prigovora. No meni Trgovački sud nije poslao nikakvo rješenje da ja platim taj sastavak prigovora, niti sam u vezi toga dobio ikakav račun.

 

Pa me sad zanima:

 

1) hoću li ja kao ovrhovoditelj, a koji je naposljetku odustao od ovrhe, trebati platiti 750 kn trošak za sastav prigovora koji je napisao taj odvjetnik? Ako da, tko će mi i kada poslati taj račun?

 

2) hoću li trebati platiti kakve troškove postupka Trgovačkog suda? Ni od njih mi nije došlo ništa da platim.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija