Jump to content

Stari dug - Novo zaposlenje u nemackoj


gloryx7

Preporučene objave

Prije sest godina bi sam ozenjen za zenu sa nasih prostora, ali sa njemackim drzavljanstvom, pa sam na osnovu nje dobio nemacke papire.

Medjutim, nakon jedne godine, razveli smo se, a ja sam morao da napustim posao i nemacku. Sada bih ponovo isao u nemacku sa sadasnjom putovnicom, ali sam tada, zbog odluke nemacke morao napustiti drzavu, a ostalo mi je nekih dugova prema drzavi. Jedan kredit od nekih 1300 EUR, i minus na kartici od 1500 EUR, koje tada a ni iz Hrvatske nisam bio u stanju da isplatim.

Prije sest godina, kada sam trebao napustiti njihovu zemlju, pitao sam da li mogu ostati da bar isplatim ovo dugovanje, ali mi nisu dozvolili.

 

Da li ce mi to predstavljati neku prepreku u pronalasku novog zaposlenja u nemackoj? Naravno, imam namjeru sve to da posteno vratim, nakon sto mi dozvole da ponovo radim u njihovoj drzavi.

 

Da li neko zna da li postoji neka besplatna pravna pomoc ili neko ko bi mogao dati odgovor na ovo pitanje?

 

Hvala unapred.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije sest godina bi sam ozenjen za zenu sa nasih prostora, ali sa njemackim drzavljanstvom, pa sam na osnovu nje dobio nemacke papire.

Medjutim, nakon jedne godine, razveli smo se, a ja sam morao da napustim posao i nemacku. Sada bih ponovo isao u nemacku sa sadasnjom putovnicom, ali sam tada, zbog odluke nemacke morao napustiti drzavu, a ostalo mi je nekih dugova prema drzavi. Jedan kredit od nekih 1300 EUR, i minus na kartici od 1500 EUR, koje tada a ni iz Hrvatske nisam bio u stanju da isplatim.

Prije sest godina, kada sam trebao napustiti njihovu zemlju, pitao sam da li mogu ostati da bar isplatim ovo dugovanje, ali mi nisu dozvolili.

 

Da li ce mi to predstavljati neku prepreku u pronalasku novog zaposlenja u nemackoj? Naravno, imam namjeru sve to da posteno vratim, nakon sto mi dozvole da ponovo radim u njihovoj drzavi.

 

Da li neko zna da li postoji neka besplatna pravna pomoc ili neko ko bi mogao dati odgovor na ovo pitanje?

 

Hvala unapred.

Poštovani

 

Vaše pitanje nikako nije iz domene „radnog prava i trebali biste ga postaviti na podforumu „ostala pravna pitanja“ ili sačeketi da ga moderator nekamo „smjesti“. Moje osobno razmišljanje je,

da bi Vam konzulat SRNj najtočnije odgovorio(ako već nije) na Vaša pitanja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada bih ponovo isao u nemacku sa sadasnjom putovnicom, ali sam tada, zbog odluke nemacke morao napustiti drzavu, a ostalo mi je nekih dugova prema drzavi. Jedan kredit od nekih 1300 EUR, i minus na kartici od 1500 EUR, koje tada a ni iz Hrvatske nisam bio u stanju da isplatim.

Prije sest godina, kada sam trebao napustiti njihovu zemlju, pitao sam da li mogu ostati da bar isplatim ovo dugovanje, ali mi nisu dozvolili..

ne znamo čija je to putovnica ali ako nije RH neće ti ni dat da uđeš jer nemaš sve uvjete za ulazak (dug prema njemačkoj državi).Dakako ako provjeravaju sve evidencije ili kasnije kad se daju papiri za legalizaciju boravka i rada.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znamo čija je to putovnica ali ako nije RH neće ti ni dat da uđeš jer nemaš sve uvjete za ulazak (dug prema njemačkoj državi).Dakako ako provjeravaju sve evidencije ili kasnije kad se daju papiri za legalizaciju boravka i rada.
Nasa putovnica, Hrvatska. Zato i nisam siguran, jer sad mozemo da radimo, ali me brine da mi dug nesto ne ogranicava...

 

Hvala svima na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija