Jump to content

Prava nakon rastave!


Reality

Preporučene objave

Rastala sam se pred 3 godine. Sporazumno. Potpisala sam izjavu da necu imati nikakva potrazivanja glede bracne stecevine. Bivsi suprug ostao je u stanu u kojem smo zivjeli 13 godina . Nisam iz stana uzela nista jer mi nista nije ni dao da uzmem. Robu svoju i djetetovu, jer ja nakon saznanja da ima drugu nisam htjela ni cuti da zivimo dalje zajedno. No , posto smo zivjeli u stanu koji mu je njegova firma dala u najam, on je zahtjevao da ja izadem van. I tako sam otisla u podstanarstvo.

On se ozenio i zivi s drugom i njenim djetetom u Njemackoj, te ne zivi u tom stanu. Ne znam iznajmljuje li ga, ali znam da ga je dobio na nas troje, a ne sam na sebe. Zanima me kakva su djetetova prava s obzirom da sam se ja odrekla prava na diobu bracne stecevine. Kada ona moze traziti svoj dio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko je potpisnik najma stana? on sam a vi korisnici ili kako?

ako je on najmoprimac on može i otkazati nevezano za vas.

vi više niste član obiteljskog domaćinstva te nemate nikakvih prava glede toga.

 

dajte malo više podataka o ugovoru o najmu.

da li ste sporazum o raspodjeli bračne stečevine potpisali i oboje ovjerili kod jb?

ako niste onda nije valjan ugovor jer trebaju biti ovjereni potpisi sukladno obiteljskom zakonu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta se tice stana, on je najmoprimac a dijete i ja smo navedeni kao korisnici. Uplatnice za stanarinu glasile su na njega. Bili smo pred otkupom, no nismo usli u njega jer ja nisam htjela dizati kredit s obzirom na situaciju u kojoj smo se nalazili.Ne mislim da imam ikakva prava na stanovanje u tom stanu, no zanima me da li on moze zadrzavati stan u kojem ne zivi i tek navrati svakih nekoliko mjeseci. Sta se tice ovjere izjave o odricanju bracne stecevine, ovjerena je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija