Jump to content

Popravak krovišta na dvojnom objektu


nenana0501

Preporučene objave

Imam jedno pitanje. Imam dvojni objekat, na kojem bi susjedi željeli raditi preinake. Naime, budući da su oni prvi izgradili kuću, na tavanu nas djeli samo jedan (njihov) zid. Zanima me, da li oni imaju pravo sada dizati krovište ili spuštati krovište, s obzirom da onda moram i ja to raditi, kako mi ne bi došlo do eventualnog urušenja krova ili padanja kiše na tavan. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, znaći da su ipak na zasebnim kat.česticama. Nisam onda trebao obrisati već napisani odgovor, ali ponovit ću.

 

Da, susjed ima pravo na takove radove, uz potrebnu papirologiju i mogučnost po prostornom planu (podizanje).

Naravno, projektanti i izvođač moraju osigurati (građ., limarskim i dr.) radovima da se ne naruši statika i funkcionalnost vašeg dijela krovišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, ukoliko se nešto uruši ili desi s mojim krovištem, ko bi trebao to sanirati?

 

Je li vaše krovište na neki način oslonjeno u smislu statikena susjedovu kuću?

To tako ne smije biti.

 

Također, morate si sami sagraditi pregradni zid prema susjedu na krovištu.

Susjed mora osigurati da se vašem krovištu ne napravi šteta za radova, te da na spoju sa vašom kućom ne curi vama oborinska voda. Ali ako ste vi krovište statički oslonili na njegovu kuću, onda si to morate sami sanirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija