Jump to content

Izazivanje prometne nezgode


mati2

Preporučene objave

Jučer sam dobio "Obavezni prekršajni nalog" od policijske uprave zbog Izazivanja lakše prometne nezgode s lakim posljedicama.

 

Uglavnom kazna 5000kn + 100kn troškovi prekršajnog postupka u paušalnom iznosu + 2 mjeseca zabrane upravljanja B kategorijom (mjera počinje teći sljedećim danom kada je okrivljeniku nadležno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisu izrečene mjere u evidenciju izdanih vozačkih dozvola).

 

"Ukoliko okrivljenik u zadanom roku (8 dana) plati 2/3 izrečene novčane kazne smatrat će se da je kazna u cjelini plaćena"

 

E sad, moja pitanja su:

 

1. zabrana 2 mjeseca za B kategoriju - dal to počinje od danas (jučer sam podigao tu poštu) ili budem dobio poštu kada počinje teći zabrana?

 

2. Ako uložim prigovor/žalbu, koliko otprilike iznose troškovi sudskog postupka (saslušanja pred sucem)?

 

3. da li onih 100 kn trebam platiti odmah ( u roku od 8 dana ) ili ne trebam još ukoliko se budem žalio? Koliko sam svatio to su troškovi policijske uprave da su donijeli ovu presudu

 

4. ukoliko sudac donese novu presudu, da li i na nju onda vrijedi da se može platiti samo 2/3 u roku od 8 dana?

 

 

Sve to pitam zbog toga, jer recimo ako sudac smanji s 5000 kn na recimo 4000 kn, bez mogućnosti popusta (2/3 u zadanom roku) + recimo 1500 kn sudskih troškova, onda sve skupa nema nikakvog smisla.

 

Unaprijed zahvaljujem za sve odgovore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija