Jump to content

PDV na Predujam od strane kupca


nasko56

Preporučene objave

isto kao i račun za ostatak iznosa, i na njemu mora biti obračunat PDV, ako ste vi fizička osoba, a oni pravna.

Doobro., vjerujem da su to oni meni trebali poslati sa zavrsnim racunom?, no oni su meni poslali opomenu da sam im duzan platiti 2000 kn jer su oni platili pdv na moj predujam od 8000kn, Napominjem da sam ja racun koji su oni meni poslali kao zavrsni u cijelosti platio,i sada se oni nakon godine dana sjetili da platim pdv na vlastiti predujam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje nešto "smrdi", jer bit predujma i jeste inicijalizacija posla, a sam predujam se uračunava na kraju priče u konačni račun, na koji onda idu porezi i eventualna druga davanja. Ako se već izdaje poseban račun za predujam (što je raritetno), onda na njemu treba biti sve precizirano, a ne na ovaj način, post festum jedne godine se sjetiti PDV-a. Imate li konačan račun, i kako tamo stoji PDV? Da vam ne bi dvaput naplatili PDV za ovih 8.000,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija