Jump to content

Sto sad ?


Mutli

Preporučene objave

Postovanje!

Prije par godina (2012) dogodila se laksa prometna nesreca i poznanik koji je upravljao automobilom je pobjegao s mjesta nesrece. Nakon tjedan dana policija mu je dosla na adresu koju su nasli po vlasniku vozila odnosno njegovoj sestri koja je izjavila kako ona nema nista s tim, nego da je upravljao njen prijatelj i dala moje podatke. ( dok je navedeni brat stajao pored i presutio malu cinjenicu DA JE ON VOZIO) , nakon toga meni bez ikakve policijske provjere,poziva i sl.na kucnu adresu stize kazna+troskovi 8800kn i zabrana voznje u trajanju od 12 mjeseci. (Po zanimanju sam profesionalni vozac i radim u struci). Dolazi do moje greske jer sam zbog alergije zavrsio u bolnici i zakasnio jedan dan s prigovorom i naravno proglasen krivim, zbog gospode kojoj je tesko procitat prigovor u kojem pise da nemam veze uopce s navedenim dogadajem i da nisam upravljao vozilom. I ove godine u 7.mj mi sjeda ovrha na racun u iznosu 8800 kn a uz to ocekujem i godinu dana zabranu voznje.

Pa Vas molim ako netko ima slicnu situaciju ili bilo kakav savjet koji bi mi mogao pomoc jer stvarno vise ne znam sta da ucinim po tom pitanju. Unaprijed zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dolazi do moje greske jer sam zbog alergije zavrsio u bolnici i zakasnio jedan dan s prigovorom i naravno proglasen krivim, zbog gospode kojoj je tesko procitat prigovor
Gospođa je pročitala prigovor ali ako je zakasnio onda je odbačen te se smatra kao i da ga nije bilo pa je presuda izvršna.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je bilo radi mogućnosti traženja povrata u prijašnje stanje zbog opravdanih razloga, ali je prekasno.

 

Ostaje vam teoretska mogućnost da tražite obnovu prekršajnog postupka, ali obzirom na zakašnjeli prigovor u "redovnom" postupku, mišljenja sam da neće uroditi plodom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je bilo radi mogućnosti traženja povrata u prijašnje stanje zbog opravdanih razloga, ali je prekasno.

 

Ostaje vam teoretska mogućnost da tražite obnovu prekršajnog postupka, ali obzirom na zakašnjeli prigovor u "redovnom" postupku, mišljenja sam da neće uroditi plodom.

 

Da trazim pokretanje postupka moram uzet odvjetnika? To se pokrece na vrhovnom sudu koji je zadnji donio presudu ili na sudovima prije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija