Jump to content

Predaja zemljišta u vlasništvo jedinice lokalne samouprave


T123

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam zemljište koje je prema GUP-u Z1 zona (javni park) i ne može se prenamjeniti (pokušao sam kada su bile izmjene GUPa). Svo okolno zemljište je građevno.

 

Da li ga sukladno čl. 170. Zakona o prostornom uređenju mogu predati jedinici lokalne samouprave (Gradu) obzirom da ne mogu biti vlasnik javnog parka (napomena: UPU još nije donesen već samo GUP)?

 

Da li treba cekati donosenje UPUa ili?

 

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete vi to darovati kome god hoćete.

Ali zašto biste to učinili?

 

Ovako su vas izigrali i obezvrijedili vam zemljište, ali ono ipak nije bezvrijedno. To je vaše vlasništvo, i možete ga ograditi i primjerice iznajmiti kao parking za aute, kamione , šlepere , građevinske strojeve... ili npr. da bude rasadnik...

 

Ako grad želi park, neka otkupi zemljište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste me razumjeli. Ne zelim nikome nista darovati vec predati sukladno Zakonu kojeg sam ranije naveo. Naravno, za to se dobije naknada u visini trzisne vrijednosti. Samo me zanima da li moram cekati UPU ili mogu krenuti odmah u postupak predaje na temelju GUPa.

 

Bojim se da kad dođete u gradsku upravu će vas blijedo gledati jer oni vjerojatno uopće pojma nemaju da takva mogućnost postoji. Reći će vam da možete samo pokloniti.

Prvo ćete im morati pokazivati da je ta opcija sada u zakonu definirana. Onda će se vjerojatno vadit da to nije definirano detaljnim planom, blablabla... i na kraju neće nikada niti usvojiti detaljni plan za tu zonu.

 

Zato vam i predlažem ove druge opcije. Kada počnu tamo parkirati kamioni, građani koji uokolo žive će se buniti 'jer je to park', a vi onda možete gradskoj upravi jasno reći neka otkupi tu česticu pa neka radi park.

 

Ali pokušajte se prvo interesirati da vidite što će vam odgovoriti.

I javite nam rezultate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

 

Preko mog poljoprivrednog zemljišta bi trebala proći lokalna cesta(ucrtana je u plan).

Koje su moje pravne mogućnosti u odnosu na lokalnu upravu?

Mogu li me izvlastiti?

Mogu li kao pravednu naknadu(Neugodno mi cijepa veliku parcelu)tražiti građevinsko zemljište iste kvadrature koju mi uzimaju?

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preko mog poljoprivrednog zemljišta bi trebala proći lokalna cesta(ucrtana je u plan).

Koje su moje pravne mogućnosti u odnosu na lokalnu upravu?

Mogu li me izvlastiti?

Mogu vas izvlastiti, ali moraju isplatiti naknadu prije nego stupe u posjed.

 

 

Mogu li kao pravednu naknadu(Neugodno mi cijepa veliku parcelu)tražiti građevinsko zemljište iste kvadrature koju mi uzimaju?

 

Ako vam ostaju neuporabljivi djelovi čestice, morate predati zahtjev da i te djelove otkupe.

 

O trasi ceste mogli ste se izjasniti kada su bile javne rasprave o prostornim planovima. Mogli ste tražiti da se cesta izmjesti.

 

Za ovu zamjenu zemljišta - pokušajte pregovarati. Istu kvadraturu ne bi trebali dobiti, nego zemljište iste vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija