Jump to content

Vještačenje/Renta


renta

Preporučene objave

Prije nekoliko dana obavljeno je vještačenje unutar moga stana.Na uviđaj je došla sutkinja,zapisničarka i vještak,te moj odvjetnik.Svi su bili uglavnom okupljeni u dnevnom boravku gdje me je sutkinja ispitivala o mojim ulaganjima unutar tog stana.Paralelno je zapisničarka zapisivala,na vještačenju je glavnu riječ vodila sutkinja te se ono odvilo vrlo brzo.Vještak je unutar stana poslikao prostorije.Pri njihovom odlasku nije mi pročitan zapisnik sa istog vještačenja te ja u stvari ne znam što je zapisano sve dok ne dobijem nalaz vještaka pa bi me zanimalo da li je tu učinjen propust?Isto tako vještak je zaboravio izvještačiti balkon kojega se vratio poslikati nakon moga reagiranja.Sada čekam 75 dana da izvještaj bude gotov pa bi me zanimalo koje su mi opcije ukoliko ne budem zadovoljan sa nalazom?

 

Ovo vještačenje provedeno je u svrhu sudskog postupka koji traje 20 godina u svrhu potraživanja vlastitih ulaganja.U sporu u kojem me suprotna strana želi iseliti iz tog stana ali sud donosi odluku da ukoliko me žele iseliti trebaju isplatiti moja ulaganja u taj stan.Isto tako,moj odvjetnik potencira pitanje naknade rente za moj boravak unutar toga stana jer je druga strana predlagala da platim rentu za vrijeme moga boravka no na županijskom sudu ta renta nije bila usvojena niti postoji pravomoćna odluka za plaćanje iste.Zanima me na koji način mogu osporiti tu rentu i može li se ona iznivelirati sa mojim ulaganjima pa na kraju dobijem malu svotu za utrošeni novac tokom godina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Najprije provjerite osobu koja je vještačila , da li ima rješenje da je vještak kvalificiran prema Zakonu da vještači , da li je rješenje o izboru vještaka još uvjek na snazi ,Nalaz treba biti gotov u roku koji je rješenjem suda određen ili najkasnije u roku koji je određen Pravilnikom o stalnim sudskim vještačenjima .Vi imate pravo tražiti ovjereni prijepis zapisnika . Ako niste zadovoljni iznijetim u zapisniku imate pravo prigovora i pravo da istaknete u čemu se ne slažete sa zapisnikom .

Nalaz vještaka možete pobijati i tražiti dopunu za dio koji nije vještačen .

Ako smatrate da je vještak bio pristran da je sastavio neistiniti nalaz , tada možete podnijeti kaznenu prijavu protiv vještaka za davanje lažnog nalaza . U svemu trebate pomoć pravno educirane osobe . Za rentu koju spominjete tužitelj bi eventualno mogao dobiti najamninu za razdoblje unatrag 5 godina . Mislim da u svakom slučaju bi bilo korisno da se nagodite sa vlasnikom stana na ljudski način . Stan je u nečijem vlasništvu to je činjenica , prema ZOO Vi imate pravo na korisne troškove - ono što je bilo nužno da stan ne propadne .Luksuzna ulaganja ne moraju se platiti , ali Vi imate pravo sve skinuti i uzeti za sebe .Radi svega kapric Vam se ne isplati ,jer će tu najviše profitirati odvjetnici i Vaš i njegov , a Vi sve plaćate , vještačenja , odvjetnike i t.d.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Najprije provjerite osobu koja je vještačila , da li ima rješenje da je vještak kvalificiran prema Zakonu da vještači , da li je rješenje o izboru vještaka još uvjek na snazi ,Nalaz treba biti gotov u roku koji je rješenjem suda određen ili najkasnije u roku koji je određen Pravilnikom o stalnim sudskim vještačenjima .Vi imate pravo tražiti ovjereni prijepis zapisnika . Ako niste zadovoljni iznijetim u zapisniku imate pravo prigovora i pravo da istaknete u čemu se ne slažete sa zapisnikom .

Nalaz vještaka možete pobijati i tražiti dopunu za dio koji nije vještačen .

Ako smatrate da je vještak bio pristran da je sastavio neistiniti nalaz , tada možete podnijeti kaznenu prijavu protiv vještaka za davanje lažnog nalaza . U svemu trebate pomoć pravno educirane osobe . Za rentu koju spominjete tužitelj bi eventualno mogao dobiti najamninu za razdoblje unatrag 5 godina . Mislim da u svakom slučaju bi bilo korisno da se nagodite sa vlasnikom stana na ljudski način . Stan je u nečijem vlasništvu to je činjenica , prema ZOO Vi imate pravo na korisne troškove - ono što je bilo nužno da stan ne propadne .Luksuzna ulaganja ne moraju se platiti , ali Vi imate pravo sve skinuti i uzeti za sebe .Radi svega kapric Vam se ne isplati ,jer će tu najviše profitirati odvjetnici i Vaš i njegov , a Vi sve plaćate , vještačenja , odvjetnike i t.d.

 

Pozdrav !

 

Sutkinja je rekla da je rok 75 dana za sastavljanje tog nalaza da li ja mogu dobiti taj zapisnik i prije tih 75 dana na uvid ili moram čekati nalaz vještaka?

 

Što se tiče rente tužitelj je vlasnik donjeg stana i pripadajuće kvadrature dok moj gornji stan nema vlasnika ali tužitelj kao vlasnik tog donjeg stana želi da ja iselim.Nagodbe sa njime nema jer smo u jako lošim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li postoji mogućnost izuzeća sutkinje koja je bila prisutna na vještačenju iz razloga što je ulaganja moje majke na isti stan u kojem trenutno boravim odvojila od mojih ulaganja iako je moja majka putem darovnog ugovora svoja ulaganja prebacila na mene? I sada u trenutnom vještačenju samo gleda moja ulaganja dok ulaganja moje majke totalno zanemaruje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li itko odgovor na postavljena pitanja?

 

Isto tako,druga strana je bila prisutna tokom vještačenja zato što je sutkinja rekla da može ući u moj prostor.Iako,je na rješenju o vještačenju nigdje nema tj ima samo njegovog opunomoćenika tj.odvjetnika,a njega kao osobe nema nigdje.Ja sam pokušao spriječiti dolazak te druge strane jer nisam želio da bude prisutna to sam rekao i sutkinji no ona je rekla da ona odlučuje i da ta suprotna strana ima pravo prisustvovati vještačenju iako je uz nju bio i njezin opunomoćenik koji je jedini navedeni da može tamo biti.

 

Molim vas za odgovore,da li je iz svega ovoga učinjeno stotinu propusta i može li takvo nakaradno vještačenje biti predmet u mojoj žalbi na isto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se izuzeća sutkinje tiče - za to mora postojati valjana osnova, a koju ja, prema ovdje iznesenim navodima ne vidim.

 

Vezano uz majku, zavisi kako je postavljen (protu)tužbeni zahtjev, da li se i to potražuje ili ne odnosno zašto majka nije u postupku također kao tužitelj.

 

Svaka stranka ima pravo prisustvovati izvođenju postupovnih radnji tijekom postupka, pa ne možete zahtijevati od sutkinje da drugoj strani takvo što zabrani, zato jer niste u dobrim odnosima. Da vas je sutkinja poslušala, samo zbog tog postupka, presuda bi joj pala.

 

Što se ulaganja tiče, imate pravo na povrat istih, ali ste pritom vezani zastarnim rokom od 5 godina (osim ukoliko iz određenih razloga između vas i tužitelja ne teče zastarni rok).

 

Na ostala pitanja je odgovorio Ude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija