Jump to content

Invalidska mirovina nakon 20g staža + 1 g. ratnog staža


Jethro

Preporučene objave

Imao sam plaću u prosjeku RH od početka rada.

Dolazi postepeno do lateralizacije, tj. oduzimanja desne strane tijela, I kako mi se čini, obzirom na karakter mojeg sadašnjeg posla, vrlo vjerojatno je moguća invalidska mirovina.

VSS sam, otac jednog djeteta I koliku mirovinu mogu očekivati? Sad je stvar kategorizacije, HZMO, liječnika I komisije, znam, no čisto me interesiraju informativno stvari.

Nisam invalid rada.

Naglašavam da sam svih ovih godina imao prosječnu plaću u RH, iz ZG sam.

Koji su sve parametri bitni u određivanju invalidske mirovine?

Zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na vaš upit je teško odgovoriti. Ne znamo da li ćete otići u invalidsku mirovinu.

 

A izračunati, kolika će biti mirovina - možemo samo "nagađati" + "ratni staž", a to je nemoguće i približno izračunati.

 

A, "parametri" (kao što ste napisali), niti to ne možemo znati, odnosno, što će vam uračunati u mirovinska primanja.

 

20 godina radnog staža + 1 godina u DR-u je premalo za minimalnu invalidsku (braniteljsku) mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za invalidsku mirovinu moraš imati trećinu radnog staža nasparam godina starosti.kako imaš VSS računa ti se od 23 godine života pa do sada.npr.ako imaš 50 godina života minus ove 23 godine to je 27 godina .moraš imati 9godina radnog staža da bi ostvario prava iz zakona o mirovinskom osiguranju.što se tiče parametara oni su objavljeni u jedinstvenoj listi tjelesnih oštećenja koja je mislim sada objedinjena od1.1.2015 godine i zove se lista oštećenja organizma.tu možeš orijentaciono po svojim dijagnozama naći koliki je postotak i dali se uopće nalaze tvoje bolesti koje bi ti bile priznate za invalidsku mirovinu.zanimljivo je još naglasiti da se sad vještači prvotno preostala radna sposobnost ako je ima,profesionalna nesposobnost za rad -te će te tu odbiti za odlazak u inv.mirovinu.znači moraš imati opću nesposobnost za rad da bi otišao u invalidsku mirovinu,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pitanje, imam 10 g. radnog staža i trenutno sam nezaposlen. Bio sam radio u jednom poduzeću na određeno vrijeme skoro 2 mjeseca i završio na bolovanju jer sam imao problema sa discus hernijom i bio sam na bolovanju cca 6 mjeseci i dobio otkaz. Nakon toga sam za mjesec dana operirao discus herniju i od toga je prošlo 7 mjeseci, obavio sam potrebnu rehabilitaciju, ali i dalje se se ne osjećam spremnim za rad, a mislim da nikad ni neću biti više sposoban. Po zanimanju sam zidar i imam 35.g. Molim Vas dali znate dali se na osnovu ove operacije može dobiti neka invalidnost i dali uopće mogu dobiti neku invalidsku mirovinu i koji je postupak. Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija