Jump to content

Naslijeđivanje duga


hiro

Preporučene objave

Kratak opis: Otac je dobio 2003 godine odluku o ovrsi na koju se zalio i pokrenut je postupak na sudu. U međuvremenu je otac umro i postupak je prekinut tj stavljen je na mirovanje. Od suda sam dobio 2014 godine obavijest da se postupak nastavlja i da ponovo pocinju teci zastarni rokovi. Žalio sam se županijskom sudu i pozvao na zastaru pošto je prošlo 7 godina od kada je vjerovnik mogao ponovo potraživati od mene taj dug.

 

Županijski sud je odbio moju žalbu i postupak se nastavlja.

 

Ja sam stan naslijedio u veljači 2008 godine znači prošlo je 7 godina od momenta kad sam ja naslijedio stan do ponovnog pokretanja postupka. Buni me ono u sudskom rješenju da od momenta ponovnog pokretanja počinju ponovo teći zastarni rokovi. Zar zastarni rokovi po zakonu o obaveznim odnosima ne počinju teći od momenta kad se steknu uvjeti za nastavak potraživanja ? I da li se u postupku mogu pozivati na zastaru ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta je s ovim člankom zakona o obaveznim odnosima ?

 

Članak 238.

 

(1) Ako zastara nije mogla početi teći zbog nekoga zakonskog uzroka, ona počinje teći kad taj uzrok prestane.

 

(2) Ako je zastara počela teći prije nego što je nastao uzrok koji je zaustavio njezin daljnji tijek, ona nastavlja teći kad prestane taj uzrok, a vrijeme koje je isteklo prije zastoja računa se u zakonom određeni rok za zastaru.

 

Po mom mišljenju zakonski uzrok je smrt oca a prestanak je moje naslijedjivanje stana.

 

dobro ako ovo ne vrijedi šta je sa zateznom kamatom ?

vjerovnik je mogao čekati onda još 10 godina da se malo skupi kamata pa nastaviti proces.

ovo se vuče od 2003.

uređeno: od hiro
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija