Jump to content

Zagrebparking i zakon o obveznim odnosima


deki01

Preporučene objave

znam da je vec 1000 puta ova tema bila,ali nista konkretno a stvari se stalno mjenjaju.

 

neka mi netko objasni kako za sva povremena potrazivanja zastara nastupa za 1 ili 3 godine,samo za zagrebparking vrijedi 5 godina,gdje je to tocno u zakonu navedeno,koji clanak,cak niti ustavni sud nije uspio to rjesiti kada je takve karte proglasio neustavnima jer su oni samo promjenili naziv usluge,odnosno nije xxxxx nego xxxx,pa se sad moze naplacivati bez obzira na neustavnost

 

uglavnom,dobio sam ovrhu za dnevnu kartu od prije 4,5 god. na sto sam se naravno zalio zastarom,pozvan sam na pripremno rociste gdje bi kao trebao iznjeti sve dokaze,a te dokaze sam dobio na tom rocistu koje je trajalo 45 sekundi i prakticki mi nisu dali ni da procitam to sto su mi dali,a kao pise na rjesenju da je citan cijeli spis pred strankama sto je totalna nesistina,da bi stvar bila gora u ti njihovim "dokazima" pri izlasku sa suda sam vidio da oni uopce nemaju dokaze tojest nema prilozene fotografije ioako pise da je prilozena,a kao marka vozila se navodi opel a ja u zivotu opela nisam imao niti vozio,vec vozim fiat.

glavna rasprava je zakazana za mjesec dana ali pise na tom papiru da se nikakvi novi dokazi ne mogu iznositi koji nisu izneseni na pripremnom rocistu,ne razumijem,cemu onda rasprava,zasto odmah odluka nije donesena ako se nista naknadno ne smije iznositi i sve cinjenice su sudu poznate,na tu raspravu se mogu i nemoram pojaviti,tako su mi rekli

ali tjeracu ovo do strasbura pod svaku cijenu

 

pozvacu se na clanak461. zakona o parnicnom postupku koji kaze ako su mi povređena prava parnicnog postupka kao npr. u clanku 345. jer me kao parnično nesposobnu stranku nije zastupao odvjetnik

a i po clanku 219. nisam upozoren od strane suda da nakndano necu moci iznositi dokaze.

a po clanku 353 mogu se zaliti zbog pogresno utvrdenog cinjenicnog stanja jer ja uopce nemam opel vec fiat a oni nemaju nikakvu fotografiju niti izjavu policijskog sluzbenika,

 

evo zanima me vase misljenje i rado prihvacam savjete.hvala

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovremene tražbine

 

Članak 226.

 

(1) Tražbine povremenih davanja koja dospijevaju godišnje ili u kraćim razdobljima, pa bilo da se radi o sporednim povremenim tražbinama, kao što je tražbina kamata, bilo da se radi o takvim povremenim tražbinama u kojima se iscrpljuje samo pravo, kao što je tražbina uzdržavanja, zastarijevaju za tri godine od dospjelosti svakoga pojedinog davanja.

 

(2) Isto vrijedi za anuitete kojima se u jednakim unaprijed određenim povremenim iznosima otplaćuju glavnica i kamate, ali ne vrijedi za otplate u obrocima i druga djelomična ispunjenja.

 

Međusobne tražbine iz ugovora o prometu robe i usluga

 

Članak 228.

 

(1) Međusobne tražbine iz ugovora o prometu robe i usluga te tražbine naknade za izdatke učinjene u vezi s tim ugovorima zastarijevaju za tri godine.

 

(2) Zastara teče odvojeno za svaku isporuku robe, izvršeni rad ili uslugu.

 

Zakupnina i najamnina

 

Članak 229.

 

Tražbina zakupnine i najamnine, bilo da je određeno da se plaća povremeno, bilo u jednom ukupnom iznosu, zastarijeva za tri godine.

 

 

i kako sada ta dnevna karta ne spada niti u jednu od tih kategorija

 

Ažurirano

 

a ljepo pise u podnesku tuziteljice citiram "tuzenik je parkiranjem na javnom parkiralistu sklopio ugovor s organizatorom......

tako da po meni ovo uopce ne bi njima trebalo proci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija