Jump to content

Poslodavac ne želi potpisati Redovan otkaz kojeg daje radnik!


milang

Preporučene objave

Pozdrav,

Problem je sljedeci:

nakon redovitog kašnjenja plaće i neplaćanja prekovremenog rada. Odlucio sam dati redovan otkaz ugovora o radu. Nakon što sam o tome obavjestio poslovodju i osobno mu urucio otkaz ugovora o radu i imao sam namjeru odraditi otkazni rok u trajanju od 30 dana.

Tu nastaje problem, poslovođa kaže da mu taj moj otkaz ništa ne predstavlja, nego mi prijeti izvanrednim otkazom gdje je kao razlog otakaza naveo razne gluposti i neistine i prijeti mi da ako istog trena ne potpišem ugovor da će ti razlozi biti vidljivi na HZZ-u svim budućim poslodavcima! I da mi je bolje da odma potpišem.

Naravno nisam potpisao.

Drugi dan došavši na posao nisam mogao uci u firmu jer je sve bilo zakljucano!

 

Zanima me sljedece:

Dali sam trebao preporuceno postom poslati redovan otkaz ili je bilo dovoljno osobno predati šefu. (inace se radio o j.d.O.o.-u)?

A drugo pitanje je, dali zaista lazi razlozi izvanrednog otkaza mogu biti vidljivi buducim poslodavcima?

Naravno u slucaju da se ne zalim na taj otkaz, ali cilj mi je da se što prije rijesim takvog poslodavca!

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Problem je sljedeci:

nakon redovitog kašnjenja plaće i neplaćanja prekovremenog rada. Odlucio sam dati redovan otkaz ugovora o radu. Nakon što sam o tome obavjestio poslovodju i osobno mu urucio otkaz ugovora o radu i imao sam namjeru odraditi otkazni rok u trajanju od 30 dana.

Redoviti otkaz ugovora o radu od strane radnika podnosi se pismeno i to najbolje POŠTOM;PREPORUČENO SA POVRATNICOM na adresu firme i odgovornu osobu( što nikako nije poslovpođa nego vlasnik firme). Ovo učinite ODMAH. U tom Redovitom otkazu ne morate navodizi razloge otkazivanja ali morate odraditi otkazni rok (ukoliko to poslodavac ne želi možete se i tako dogovoriti).

 

 

Tu nastaje problem, poslovođa kaže da mu taj moj otkaz ništa ne predstavlja, nego mi prijeti izvanrednim otkazom gdje je kao razlog otakaza naveo razne gluposti i neistine i prijeti mi da ako istog trena ne potpišem ugovor da će ti razlozi biti vidljivi na HZZ-u svim budućim poslodavcima! I da mi je bolje da odma potpišem.

Naravno nisam potpisao.

Drugi dan došavši na posao nisam mogao uci u firmu jer je sve bilo zakljucano!

NI SA ČIME on vama ne može prijetiti i ništa ne može biti vidljivo vezano za razloge kojima bi vam poslodavac eventualno otkazao Radna KNJIŽICA VIŠE NIJE RELEVANTAN DOKUMENT a i da jest u smije pisati samo ono što je propisano zakonom (a to nije vrsta prestanka radnog odnosa ili eventualne greške radnika pri radu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Milane, na potvrdi o stažu koju izdaje HZMO ( dokument koji je zamijenio knjižicu) su sljedeći podaci:

- podaci o poslodavcu (naziv, adresa i oib)

- osnova osiguranja (npr. radni odnos kod pravne osobe)

- datum početka i prestanka osiguranja

- radno vrijeme (broj radnih sati u danu)

- vaša stručna sprema te stručna sprema koja je potrebna za obavljanje posla

- općina rada/ prebivališta

- je li ugovor sklopljen na određeno ili neodređeno vrijeme

- trajanje staža osiguranja

 

 

To je to. Ne dajte se zastrašiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija