Jump to content

Kako otkupiti stan u vlasnistvu Grada?


grg4

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Dakle, situacija je sljedeca, zivim u stanu za koji placam zasticenu najamninu poduzecu u kojem je punica bila zaposlena prije rata a dobila ga je na koristenje jos davne 1985. godine. Nakon sto je prestao rat punica je prestala raditiu tom poduzecu ali je nastavila zivjeti u stanu sa svojim kcerkama (jedna je udana za mene) i suprugom. Od 1998. smo u tom stanu kcerka, kasnije nase dvoje djece i ja.

 

Svih godina nam nikako nije dolazila ponuda za otkup stana pa sam to ovih dana pokusao nekako rijesiti obrativsi se prijatelju koji radi u poduzecu u kojem je radila punica, a na ciji racun uplacujem svakog mjeseca zasticenu najamninu. Nakon odredjenog vremena i razgovora sa nadleznim osobama doslo se do zakljucka da je to poduzece prije rata iznajmilo stan od Grada i da je stan u vlasnistvu Grada 1/1.

 

Pitanje je koliko je vellika prepreka na koju sam naisao i je li to ikako moguce izvesti po nekim "povlastenim" uvjetima s obzirom na to koliko se dugo koristi stan? Punica trenutno zivi izvan granica RH ali je u slucaju potrebe dostupna.

 

Napomenuo bih da sam i na listi za stambeno zbrinjavanje vec vise od deset godina kao HRVI a to napominjem iz razloga sto bi se mozda ova dva problema mogla "spojiti".

 

Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Svih godina nam nikako nije dolazila ponuda za otkup stana

 

Napomenuo bih da sam i na listi za stambeno zbrinjavanje vec vise od deset godina kao HRVI a to napominjem iz razloga sto bi se mozda ova dva problema mogla "spojiti".

 

Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

 

niko ti neće ponudit otkup stana. punica je trebala još 90-ih podnijeti zahtjev za otkup stana. obrati se Ministarstvu hrvatskih branitelja. možda rješe otkup stana date skinu sa liste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

niko ti neće ponudit otkup stana. punica je trebala još 90-ih podnijeti zahtjev za otkup stana. obrati se Ministarstvu hrvatskih branitelja. možda rješe otkup stana date skinu sa liste.

 

punica je podnijela zahtjev upravo pocetkom devedesetih ali je rat to sve "stopirao"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija