Jump to content

Neprijavljivanje prometne nesreće


pingo222

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije 2 mjeseca ja i supruga smo imali prometnu nesreću, gdje sam ja bio suvozač, a ona je upravljala. Stajali smo na raskrižju 10sek i čekali da prođu auti iz suprotnog smjera. Na nas je tad naletio stariji gospodin (82 god) i udario nas odostraga. Nastala je totalna šteta. Rekao je da nas nije vidio :) . Kako smo ja i supruga bili tada fizički ok, a nismo htjeli da taj čovjek dobije kaznu, nismo zvali policiju, nego smo otišli direktno u Allianz, njegovo osiguranje. Tamo smo ispunili eu izvješće, gospodin je potpisao da je kriv. Ipak, sutradan smo se probudili s bolovima u vratu i odlučili posjetiti liječnike. Oni su rekli da je to normalna reakcija, s obzirom da nas je adrenalin derao. Pitali su nas, jesmo li prijavili policiji. Rekli smo da nismo, na što su oni ispunili KTK izvješće i moja supruga je to potpisala. Tada sam ja ipak odlučio otići u policiju da prijavim nesreću, po savjetu svoje odvjetnice (rekla je da imam 48h vremena to prijaviti). Na što sam ja otišao. Policajci nisu bili sretni s tim, rekli su da sad ja pokušavam ''uvaliti'' čovjeku kad je priznao da je kriv u osiguranju. Kako mi je bilo neugodno, rekao sam da neću ništa prijavljivati i otišao sam od njih. Kasnije, posjetio sam svog liječnika koji je rekao da prijavimo ozljede osiguranju. Što ću i napraviti, pa sada dolazim napokon do pitanja, što će se desiti kada ja predam papire osiguranju? Hoće li mi policija kucati na vrata i pisati kaznu zbog neprijavljivanja nesreće u kojoj je bilo ozljeđenih? Iako u tom trenutnku poslije nesreće nismo osjećali nikakve posljedice. Da li uopće policija sad ima veze s tim, kada je čovjek u osiguranju potpisao da je kriv? I najvažnije, moram li uzeti odvjetnika kako bi dobio naknadu za nematerijalnu štetu? I BTW osiguranje je već isplatilo štetu na vozilu i u isplati navelo da je bila totalna šteta.

Hvala na savjetima i pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija