Jump to content

Koga pozivaju u pomoć bespravni graditelji....?


bigfoot

Preporučene objave

1.) Post je smješten na krivom "terenu".

2.) Ako sam dobro pročitala članak, bsp. graditelji pozivaju se na Ustav RH, Zakon o gradnji, Zakon o prostornom uređenju, Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, Zakon o zemljišnimknjigama....

3.) Podredno se pozivaju na načela iz Zakona o proračunu prema kojima svi proračunski korisnici (a tu su prema definiciji i tijela državne vlasti, čitaj ministarstva) moraju poslovati transparentno (prema unaprijed utvrđenim mjerilima i kriterijima) čime se doprinosi ekonomičmnom, učinkovitom i svrsishodnom trošenju proračunskih sredstava.

 

Ukratko, prema sadašnjoj zakonskoj regulativi sva bespravna gradnja mora se srušit. To se odnosi i na bsp. gradnju na građevinskom zemljištu.

 

Naknadnim uklapanjem objekata u prostorne planove koji se donose ili su u fazi donošenja, prostornim planovima daje se karakter retroaktivnog djelovanja. To brani Ustav RH, prema kojem retroaktivno mogu djelovat pojedine odredbe zakona. I to samo iznimno. Prostorni planovi su podzakonski akti. Btw. takav način postupanja je najplodnije tlo za korupciju i mito.

 

Selekcija područja (stari djelovi gradova: Siroboja, stari dio Vira...), objekata na jedinu gradnju i sl. je svojevoljna, nedopuštena i izvan svake primjene propisa u jednoj pravnoj državi. Zakon kaže da se mora srušit svaki objekt.

 

Pa koliko sam shvatila, ljudi se ne bi bunili da se zakoni provode kako su napisani. Ljudi se bune jer se neke ne dira iz razloga, zna se...

Ljudi se bune jer se anonimusima ruše vikendice, a velikima se ne događa ništa. Štoviše, ogromni profiti, zna se kako zarađene u pretvorbi i privatizaciji, legalizirati će se naplatom poreza.

Ljudi se bune - jer im je dosta da ih se navlači za nos, te da si neki naočigled javnosti mogu dopustiti baš sve! A mi im još i plješćemo...... :-o:-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Post je smješten na pravom "terenu"

2. "graditelji" su obični ljudi, a ne pravnici - oni : " danas zbog bagera ne mogu na misu ", " oni se pitaju - gdje su sad ženske udruge da zaštite našu djecu od bagera"...znam da nije pravno logično - ali ima veću snagu od Ustava RH...- i obični "graditelji "to vide i znaju...zna i vidi svako slijep i glup..........zato se nadam da je ovaj Millin odgovor samo hinjena sljepoća i glupoča........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa. Bolje mi je slijepoj, nego onima koji gledaju, a ne vide. Bolje mi je (u tvojim očima) bit glupa, nego onima koji imaju šiljastu glavu, pa im bogzna šta u nju ne stane. Čak ni malo poštovanja za tuđa mišljenja. Ni malo pristojnosti. To se ne dobiva obrazovanjem, već odgojem.

Naučila sam da je za pravnika bitno čitati. I Ustav i zakone i pravilnike i uredbe i stručne članke. Da ljudi čitaju ono što napišemo u pismenima i aktima, a ne što smo željeli napistai. Ako su nas pogrešno shvatili, vjerojatno nismo dobro i jasno napisali što smo htjeli reći. Naučila sam i to, da je dobro suprotstaviti mišljenja - na pristojan način - to vodi dobrim rješenjima, a kažu neki stručnjaci da takav način komuniciranja dovodi do "oluje ideja" itekako cijenjene u nekom pristojnom, poslovnom okruženju.

Obični ljudi imaju se pravo pozivat i na udruge i na pravo i na pravdu. Zašto ne?!? To je njihova nevolja. Da su sami krivi - jesu. Da su znali da se ne smije gradit bez dozvola - znali su. Ništa ne umanjuje njihovu krivnju.

Ono što je bitno u cijeloj priči, trebali bi znati pravnici. Da se usmenim napucima ne smiju obustavljat izvršna rješenja iz kojekakvih razloga. Da se svaka bespravna gradnja mora srušit. Da prostorni planovi ne smiju imat retroaktivni karakter. Da se u jednoim bespravno izgrađenom kvartu ne bi smjelo srušit 24 kuća, a jedna ponosno ostaje i nakon dvije godine (jer "kao" ne može se utvrdit vlasni - moš¨si mislit). Da bi pred zakonom svi trebali bit jednaki. Da se bespravni objekti ne mogu tretirat "kao" nepostojeći. Da rješenje treba nać u zakonima, a ne u zazivanju uduga i crkve. Da se poznatim njuškama objekti nikako ne bi smjeli uklapati u prostor...

Pa ako je tebi sve to u redu...meni nije i neće mi nikad bit. Poštivat ću tvoje mišljenje, ali ga cijeniti ga ne mogu, jer nije u skladu s pravom ni s pravdom.

I zato mogu obične ljude shvatiti dok prizivaju nebo i zemlju.

Pitanje je: jesu li Ante, Štefek i Slavko poremećeni, a Đapić, Tomac, Kovačević i njima slični su dobri!?!

 

Što se tiče posta, ispričavam se - čim je na legalisu već je na pravom " terenu".

 

I još jednom si u pravu: nisu se obični ljudi pozivali na propise koje sam nabrajala. Ja sam se pogrešno izrazila dok sam opravdavala njihovo prozivanje. Ubuduće ću bit jasnija.

 

I na kraju... ne volim se svađat...život je pun ... situacija... na koje ne možemo utjecat, pa mi je nisko prepucavanje bezvezno.

Zato ti šaljem malo dobre volje!

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jednostavno - dobri su bliske osobe osobama s graničnim poremećajem osobnosti, a loši su pravnici, djelatnici Centara za socijalnu skrb, sutci, i ini...koji ne razumiju i ne prepoznaju obiiteljsku problematiku i psihopatološku dinamiku između osobe koja ima Granični poremećaj osobnosti i njezinih bliskih osoba ( roditelja, bračnih partnera i djece )

 

Naravno, loši su i članovi tzv. ženskih udruga koji godinama šire neistinu o uzrocima obiteljskih problema, raspada obitelji, obiteljskog nasilja i drugih stvari koje su regulirane Obiteljskim zakonom i Zakonom o zaštiti od obiteljskog nasilja....

 

A, najgore je to ( što je i tema ovog posta ) da to rade na agresivan, netolerantan i diskriminirajući način...tako da su postali močna apstraktna kategorija...na koju se eto, pozivaju i bespravni graditelji....uzdajući se u njihovu svemoć i ignoranciju zdravog razuma, logike i zakona Republike Hrvatske, uključujući i Ustav..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daklem, puno ti hvala na pjašnjenju. I ja sm pravnica. Ne smatram se lošom. Ni osobom, ni pravnicom. Sigurna sam da se najčešće pravo i pravda mogu spojit. Tako i za bsp. graditelje. Problem je u tome (doista vjrujem u to) što u našem društvu većina pravnika samo primjenjuje neke upute, napuke i slične stvari koje su na temelju propisa donijele persone koje neznaju tumačit pravo. Završili su fakultete nekih drugih područja i misle da znaju tumačit propise. Jok! Neznaju. Zato i imamo tolikih problema u društvu. Vjeruj mi, nisu loši ni pravnici ni zakoni. Problem je u tome što zakone tumače nekompetentne osobe.

Kad bi se na poblem bespravne gradnje doista primjenjivale važeće pravne norme, utvrdili bi se svi bsp. objekti u RH (bez obzira na činjenicu u čijem su vlasništvu) , donijela bi se strategija, odredio rok izvršenja, provela javna nabava i cijelo područje RH bi se u tri mjeseca počistilo od bsp. objekata. I ljudi se ne bunili jer bi svi pred zakonom bili jednaki. I ne bi im trebale razne udruge koje mlate praznu slamu i rade najbolje na vlastitim reklamama. Ako bi imali na umu učinak, ekonomičnost i svrsishodost takvog načina rješavanja, te povijest i prirodu ovog pronblema nikom normalnom ne bi palo na pamet rušit sve po redu. Što bi naravno usrećilo puno malih, običnih, hrvatskih obitelji.

Dok se propisi tumače proizvoljno, nekompetentno, diskriminirajuće i selektivno - nek se ljudi bune.

Dok im razne udruge, političke stranke i ini obećavaju brda i doline, a nisu se potrudili nać legalno rješenje - nek ih se proziva.

 

Jer su prevareni kad se njihovi objekti ruše. A onima kojima će se "navodno uklopit" nek se probude! Za uklapanje u prostor propisane su takve pristojbe (1,5 komunalnog doprinosa uz građevinsku) da to običan građanin koji zarađuje poštenim radom nikad neće moć platit. Pa će ima na kraju opet objekte rušit, troškove naplatit ovrhom nad zemljištem, zemljište otkupit po niskoj cijeni za potrebe tzv. urbane komasacije... I tako: sve se ovo događa samo da bi se malog čovjeka otjeralo s obale, a obalu fino preprodalo strangerima i onima koji će malim porezom legalizirati ukradenu imovinu tijekom pretvorbe i privatizacije!

Baš smo zlatno jedno društvo!

 

 

:horor:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome (doista vjrujem u to) što u našem društvu većina pravnika samo primjenjuje neke upute, napuke i slične stvari koje su na temelju propisa donijele persone koje neznaju tumačit pravo

 

...što većina pravnika primjenjuje neke upute koje su na temelju predrasuda i neprovjerenih štoviše neistinitih činjenica donijele i promovirale osobe koje ne razumiju i ne znaju protumačit ljudsko ponašanje i uzroke postupaka pojedinca.........(odnosi se na Obiteljsko pravo )

 

Vjeruj mi, nisu loši ni pravnici ni zakoni. Problem je u tome što zakone tumače nekompetentne osobe.

 

..odnosi se i na Obiteljsko pravo......

 

 

Dok se propisi tumače proizvoljno, nekompetentno, diskriminirajuće i selektivno - Bigfoot se buni

 

..odnosi se na Obiteljsko pravo

 

 

Baš smo zlatno jedno društvo!

 

jesmo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija