Jump to content

Solemnizacija navedena u ugovoru, a nije napravljena.


upitnik2015

Preporučene objave

U ugovoru koji sam sklopila s ustanovom za obrazovanjem,

stoji stavka da će se ugovor solemnizirati o trošku ustanove.

To nikad nije napravljeno.

 

Ustanovi nisam isplatila novce , zbog raskida ugovora , neispunjenja obaveza i sl.

 

Ovrhu sam dobila na traženi iznos od Ustanove.

 

Mene zanima , postupak je na sudu,

Kakvo značenje ili posljedicu ima ta stavka solmenizacije, ako nikad nije napravljena.

Ili je to zanemarivo u smislu, nije bitno što je napisano u ugovoru a nije obavljeno.

Jer sam negdje pročitala, ako nije napravljena solemnizacija, onda je ugovor ništetan,

ali kako se stvari odvija na sudu, to izgleda da nema nikakvog značenja.

 

Molila bi ako može netko da mi objasni,

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o kakvom se ugovoru radi, je li za njega propisana forma? (je li to, primjerice, ugovor o zajmu?) naime, ako je u nekom posebnom zakonu za ovu vrstu ugovora propisana obvezna forma u obliku javnobilježničkog akta, a to nije ispunjeno, onda ugovor nije valjan.

 

Zakon o obveznim odnosima o ništetnosti kaže da je ugovor ništetan ako je protivan Ustavu RH, prisilnim propisima ili moralu društva. Ako toga u ovom slučaju nema, nema niti ništetnosti, neovisno o formi. Čak i kad bismo rekli da je djelomično ništetan ugovor (u dijelu koji se odnosi na neizvršenu solemnizaciju), ostali dio ugovora po mom mišljenju egzistira. nisam naletjela nigdje na informaciju da neizvršenje solemnizacije povlači za sobom ništetnost čitavog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija