Jump to content

darovni ugovor na mlt. dijete


nemamgdje

Preporučene objave

pozdrav!

nadam se da će mi netko moči odgovoriti. suprug je nakon tetine smrti naslijedio kuću u kojoj živimo već 12 godina. druge nekretnine, ni pokretnine nemamo ni on, ni ja.

 

međutim,suprug je imao firmu ranije, čiji je direktor bio "jedan član naše obitelji" i ostavio nam je hrpu dugova. :/

ono što me zanima je slijedeće: ako kuću darujemo darovnim ugovorom na svog mlt sina, možemo li onda "mirno spavati"? drugim riječima, hoće li to spriječiti sve one koji nam žele sprovesti ovrhu zbog dugova koje mi nismo napravili.

 

u principu, moj strah je da ću ostati bez jedinog krova nad glavom koji imam, eto....znam da smo trebali ranije misliti na to tko upravlja muževom firmom, ali sad je ionako kasno...što napraviti?

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!

nadam se da će mi netko moči odgovoriti. suprug je nakon tetine smrti naslijedio kuću u kojoj živimo već 12 godina. druge nekretnine, ni pokretnine nemamo ni on, ni ja.

 

međutim,suprug je imao firmu ranije, čiji je direktor bio "jedan član naše obitelji" i ostavio nam je hrpu dugova. :/

ono što me zanima je slijedeće: ako kuću darujemo darovnim ugovorom na svog mlt sina, možemo li onda "mirno spavati"? drugim riječima, hoće li to spriječiti sve one koji nam žele sprovesti ovrhu zbog dugova koje mi nismo napravili.

 

u principu, moj strah je da ću ostati bez jedinog krova nad glavom koji imam, eto....znam da smo trebali ranije misliti na to tko upravlja muževom firmom, ali sad je ionako kasno...što napraviti?

 

hvala unaprijed

 

ako je bio jedini nasljednik mogao se odreči nasljedstva zbog čega sljedeči nasljednik unuk preuzima nasljedstvo.

svoju nekretninu može darovati malodobnom sinu ali

ako nasljeđenu nekretninu daruje sinu potencionalni vjerovnici u roku od tri godine mogu osporavati darovni ugovor.

možda bi bilo povoljnije za sina upisati pravo plodouživanja.

imao bi pravo živiti u kući, iznajmit je a time kuća nije interesantna za potencijalne vjerovnike. ali ista prava sin bi imao u odnosu na vas.

ili za vas i sina upiše pravo uživanja.

 

zašto protiv bivšeg direktora nije podnešena kaznena prijava?

vlasnik d.O.o. ne odgovara svojom imovinom za dugove d.O.o.

obrtnik za dugove obrta odgovara svojom imovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete li mi objasniti na koji način to onda napraviti? to pravo plodouživanja? s obzirom da moramo to hitno obaviti. to se radi kod javnog bilježnika ili? ne znam ništa o tome, pa pitam.

 

ma razmišljamo o tome da ga tužimo, duga je to i ne baš lijepa priča. ali za sud i odvjetnike treba novac, a i to može trajati godinama. sad mi je za prvu ruku samo bitno da ne ostanemo i bez ovoga što imamo. krova nad glavom :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom ni sama ne znate što je točno suprug sve imao, suprug kao vlasnik treba pravnim poslom zasnovati pravo osobne služnosti u vašu i korist sina, to se upiše u ZK i čini nekretninu faktički bezvrijednom i nezanimljivom u eventualnom postupku ovrhe.

 

hvala vam na odgovoru. možete li mi objasniti radi li to odvjetnik ili javni bilježnik? ili to možemo nekako i sami, s obzirom da smo oboje nezaposleni, pa imamo samo naknadu,od primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija