Jump to content

placanje ovrhe preminulog supruga


mvbm

Preporučene objave

Pozdrav,

 

moj suprug je preminuo i iza njega su ostala dva kredita koja ja sad isplacujem isto tako mu je racun bio blokiran zbog dva ovrsna postupka ( Pbz card i Vip) ja primam obiteljsku (suprugovu)mirovninu a koliko znam mirovina ne spada u nasljedivanje vec je zakonsko pravo,rjesenjem o nasljedivanju ja nisam nikakvu imovinu nasljedila,pa me zanima jesam li ja duzna placati i te dvije ovrhe i moze li i moj racun doci u blokadu zbog ovrha mojeg pok.supruga?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

moj suprug je preminuo i iza njega su ostala dva kredita koja ja sad isplacujem isto tako mu je racun bio blokiran zbog dva ovrsna postupka ( Pbz card i Vip) ja primam obiteljsku (suprugovu)mirovninu a koliko znam mirovina ne spada u nasljedivanje vec je zakonsko pravo,rjesenjem o nasljedivanju ja nisam nikakvu imovinu nasljedila,pa me zanima jesam li ja duzna placati i te dvije ovrhe i moze li i moj racun doci u blokadu zbog ovrha mojeg pok.supruga?

 

Hvala!

 

nasljednik plaća dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

ako nisi ništa nasljedila (nisi rješenjem proglašena nasljednicom) nisi dužna plaćati dugove umrle osobe. ali pazi da ne priznaš dug. moguće da si uolatama priznala dug ako su uplate glasile na voje ime.

 

nisi dužna plaćati ovrhe ni ostala dugovanja.

vjerovnike uputi da u sudskom postupku traže namirenje duga. sud upoznati sa činjenicom da niste nasljednik. ništa niste nasljedili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpisala sam samo rjesenje o nasljedivanju

zanima me mogu li oni meni blokirat racun i trazit da sad ja isplacujem te ovrhe?

 

i trošak sahrane se računa u vračen dug (za trošak se umajuje dug ostavitelja kao i za troškove liječenja), vračeni dugovi se zbrajaju (ukupna svota vračenog duga nebi trebala biti veča od vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija