Jump to content

Prometna nezgoda u kojoj mi je dijete stradalo kao piješak na kolnom ulazu (mostu)


jadran12

Preporučene objave

Poštovani !

Trebam savjet,mišljenje ili prijedlog.

Početkim 10mj. kčer mi je stradala u prometnoj nezgodi , zadobila je teške tjelesne ozljede (fraktura lubanje na dva mijesta izljev krvi u mozak oštečenje sluha ,šum u tom istom uhu ,prijelom fibule potkoljenice ) .Sa mijesta nesreče odvežena u bolnicu u Bjelovaru kada su je stabilizirali prebačena u Klaičevu bolnicu uZg. U JIL-u (šok sobi ) provela 19 dana i na odjelu neurokirurgije još 7 dana . Mladič koji ju je udario automobilom ima 22 godine, vozačku je tada imao 2 tjedna mislim kako je položio i vozio je sa 1,65 promila alkohola .Dijeca su stajala na mostu oko 70 centimetara od krajnje bijele linije i čekala da auto prođe ali mladič je desetak metara mrije izgubio kontrolu i udario ih na mostu. <dijete mi je sada dobro hvala Bogu oporavlja se .

 

Sada me interesira ošteta za zadobivene ozljede , dali oštetu tražiti od osiguranja automobila ili ga tužiti privatnom tužbom ili kako to več ide.

 

Molim vas za pomoč . Nemojte zamjeriti za pravopisne greške.

S poštovanjem Jadranko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sada me interesira ošteta za zadobivene ozljede , dali oštetu tražiti od osiguranja automobila ili ga tužiti privatnom tužbom ili kako to več ide.

 

Molim vas za pomoč . Nemojte zamjeriti za pravopisne greške.

S poštovanjem Jadranko.

nađi odvjetnika. dogovori cijenu zastupanja po uspjehu u postupku.kontroliraj rad odvjetnina i ne potpisati neograničenu punomoć.

 

tužbu bi trebalo podnijeti protiv osiguravajučeg društva i vlasnika vozila.

čuvat sve nalaze,otpusno pismo bolnica. tužbu podnijeti u roku od tri godine od završetka liječenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li postavili imovinsko-pravni zahtjev u sklopu kaznenog postupka, koji će se voditi (ili se već vodi) protiv vozača?

 

Ne još nismo ništa jer je liječenje u toku. Molim vas da mi malo pojasnite imovinsko-pravni zahtjev ? Hvala.

 

Ažurirano

 

nađi odvjetnika. dogovori cijenu zastupanja po uspjehu u postupku.kontroliraj rad odvjetnina i ne potpisati neograničenu punomoć.

 

tužbu bi trebalo podnijeti protiv osiguravajučeg društva i vlasnika vozila.

čuvat sve nalaze,otpusno pismo bolnica. tužbu podnijeti u roku od tri godine od završetka liječenja.

 

 

Pa dali je moguče tužiti i osiguranje i vlasnika vozila, i molim vas šta je neograničena punomoč , odnosno koju onda punomoč potpisati ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne još nismo ništa jer je liječenje u toku. Molim vas da mi malo pojasnite imovinsko-pravni zahtjev ? Hvala.

 

Obzirom na teške tjelesne ozljede, prometna nesreća kvalificira se kao kazneno djelo, i zbog toga će se počinitelj kazneno procesuirati, a u sklopu kaznenog postupka oštećenik, odnosno u ovom slučaju vi kao zakonski zastupnik oštećenika, možete istaknuti imovinsko-pravni zahtjev usmjeren na naknadu štete nastale zbog počinjenja kaznenog djela.

 

Sa tim zahtjevom, kazneni sud će vas uputiti u parnicu, ali u toj parnici, sud će biti vezan pravomoćnom kaznenom osudom, pa će se raspravljati isključivo o visini naknade štete, ničem drugom. IP zahtjev dobro je istaknuti zbog tijeka kamata, kao i činjenice da je liječenje u toku, pa još ne raspolažete sa svim informacijama relevantnim za presuđenje o visini naknade štete.

 

Jasno, vi možete i sad automatski ići sa zahtjevom prema osiguravajućem društvu vozača, ali oni će vam isplatiti isključivo onaj dio štete, koji je prema njima nesporan, dok će za ostalo čekati ishod kaznenog postupka, kao i medicisnko vještačenje, pa ćete se parničiti s njima. U svakom slučaju biti će spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na teške tjelesne ozljede, prometna nesreća kvalificira se kao kazneno djelo, i zbog toga će se počinitelj kazneno procesuirati, a u sklopu kaznenog postupka oštećenik, odnosno u ovom slučaju vi kao zakonski zastupnik oštećenika, možete istaknuti imovinsko-pravni zahtjev usmjeren na naknadu štete nastale zbog počinjenja kaznenog djela.

 

Sa tim zahtjevom, kazneni sud će vas uputiti u parnicu, ali u toj parnici, sud će biti vezan pravomoćnom kaznenom osudom, pa će se raspravljati isključivo o visini naknade štete, ničem drugom. IP zahtjev dobro je istaknuti zbog tijeka kamata, kao i činjenice da je liječenje u toku, pa još ne raspolažete sa svim informacijama relevantnim za presuđenje o visini naknade štete.

 

Jasno, vi možete i sad automatski ići sa zahtjevom prema osiguravajućem društvu vozača, ali oni će vam isplatiti isključivo onaj dio štete, koji je prema njima nesporan, dok će za ostalo čekati ishod kaznenog postupka, kao i medicisnko vještačenje, pa ćete se parničiti s njima. U svakom slučaju biti će spora.

 

Poštovani prije svega puno hvala .

Nije mi jasno tko onda plača oštetu ako se pokrene imovinsko-pravni zahtjev osiguranje ili počinitelj kaznenog dijela ili su to odvojeni predmeti, mislim sa osiguranjem jedan predmet a sa počiniteljom drugi predmet jel bih to onda bila svaka parnica za sebe ili jedna koja obuhvača sve. Unaprijed hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija