Jump to content

Nagodba prije tužbe


pal

Preporučene objave

Zanima me šta je pametnije nagodba ili tužba s naslova da sam trajni invalid rada. (teško stradavanje na poslu) HZMO nije mi nakon 2 godine izvršio tjelesnu sposobnost i to mi je prepreka tužbi. Pitanje da li ja u tužbi mogu tražiti da mi se računaju sudske zatezne kamate od dana kada je nastupila ozljeda ili od dana podnošenja tužbe. Molim profesionalan odgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HZMO nije mi nakon 2 godine izvršio tjelesnu sposobnost i to mi je prepreka tužbi.

----------------------------------------------------------------------------------------------

?????? nejasno je .

šta HZMO ima sa stradanjem na poslu. ako je liječenje završeno i imate zapisnik o stradanju na poslu možete podnijeti tužbu za naknadu štete ili naknadu štete tražit od poslodavca i osiguranja (što bi trebalo učiniti prije podnošenja tužbe).

 

ocjena invalidnosti bi poslužila da se utvrdi vaše trajno oštečenje a prema tome i naknada štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lječenje nije završeno, nemam konačnu procjenu od komisije, kirurzi napisali posjeta nakon 12 mjeseci primanja samo od HZZO ja sam nezaposlena osoba i nakon godinu dana idem na burzu rada po zakonu a hodam na štakama i to teško ja sam invalid i nema više rada trajni invalid...prije 7 mjeseci podnio zahtjev komisiji za procjenu i još neće me pozvati za 5 mjeseci čisti kriminal?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lječenje nije završeno, nemam konačnu procjenu od komisije, kirurzi napisali posjeta nakon 12 mjeseci primanja samo od HZZO ja sam nezaposlena osoba i nakon godinu dana idem na burzu rada po zakonu a hodam na štakama i to teško ja sam invalid i nema više rada trajni invalid...prije 7 mjeseci podnio zahtjev komisiji za procjenu i još neće me pozvati za 5 mjeseci čisti kriminal?

 

Kažete , konačnu procjenu komisije...? Znači li to da je bila nekakva privremena ?

Što se tiče rokova , pa znate i sami ( već sam to negdje spomenuo) da dite dok ne zaplače - nema sise.

Tražite bilo kakav odgovor od HZMO -a kada će biti ta procjena radne sposobnosti. Ne čekajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija