Jump to content

Otkaz/prava nakon završenog porodiljnog dopusta


mala_maja1

Preporučene objave

Bok,

trebam savjet vezan za povratak na posao nakon rodiljnog.

03.02. mi ističe porodiljni od 3 godine. Nakon jučerašnjeg razgovora kod poslodavca, ponuđeno mi je slijedeće-firma me više ne treba, moje mjesto je popunjeno i nemaju potrebu za radnikom.

Ponuđeno mi je drugo radno mjesto (jako degradirajuće, sa plaćom više nego u pola manjeom nego što je bila) ili otkaz, ali da ja potpišem da se odričem otpremnine.

Ukratno, više me ne žele ali mi ne žele ni platiti otpremninu.

 

Ako sam ja dobro shvatila, obje varijante koje mi nude su nezakonite, jer po čl.36 zakona o radu, poslodavac me mora vratiti ili na istovjetan posao ili mi ponuditi drugi sličan, ili mi platiti prekvalifikaciju tj školovanje da naučim ono sve za što me vrijeme pregazilo :)

ili mi dati otkaz i isplatiti otpremninu (što je meni najpovoljnija varijanta jer se u ovakvu firmu ne mislim vratiti). na sporazumni otkaz ne pristajem jer onda ne mogu ostvarivati prava s burze.

radi se o 15ak tisuća kn otpremnine :/

 

molim savjet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

mene zanima da li je poslodavac obvezan uzeti zamjenu za porodiljni dopust, ta radnica je na ugovoru na neodređeno i trenutno koristi godišnji odmor no po završetku godišnjeg ići će na porodiljni, sada mene konkretno zanima, budući da se radi o vrtiću, da li ravnateljica mora ili ne mora uzeti nekoga za zamjenu za nju?!, budući da se ona vodi kao treći odgojitelj, što je onda s tim radnim mjestom ako nikog neuzme? treba li po zakonu nadomjestiti radnika budući da je ta radnica na neodređeno vrijeme ili je to njoj na volju? zahvaljujem se unaprijed na odgovoru, lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

mene zanima da li je poslodavac obvezan uzeti zamjenu za porodiljni dopust, ta radnica je na ugovoru na neodređeno i trenutno koristi godišnji odmor no po završetku godišnjeg ići će na porodiljni, sada mene konkretno zanima, budući da se radi o vrtiću, da li ravnateljica mora ili ne mora uzeti nekoga za zamjenu za nju?!, budući da se ona vodi kao treći odgojitelj, što je onda s tim radnim mjestom ako nikog neuzme? treba li po zakonu nadomjestiti radnika budući da je ta radnica na neodređeno vrijeme ili je to njoj na volju? zahvaljujem se unaprijed na odgovoru, lijep pozdrav!

 

Jeste li pitali ravnateljicu hoće li biti natječaj za privremeno upražnjeno radno mjesto ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesam i odgovorila mi je da ne smije nikoga zaposliti dok je netko na godišnjem odmoru, a kad ode na porodiljni nece trebati nikoga da je zamjeni pa nece ni raspisivati natjecaj, pa mene samo zanima da li se mora uzeti nekoga, mislim da li bi trebala na to radno mjesto nekoga zaposliti ili nemora da li to ravnateljica odlučuje, ona kaze da nece al me zanima da li moze tako ili ima netko drugi tko o tome odlucuje, mozda grad? jer je vrtic u nadležnosti grada, ugl. kome se žaliti i ima li smisla?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesam i odgovorila mi je da ne smije nikoga zaposliti dok je netko na godišnjem odmoru, a kad ode na porodiljni nece trebati nikoga da je zamjeni pa nece ni raspisivati natjecaj, pa mene samo zanima da li se mora uzeti nekoga, mislim da li bi trebala na to radno mjesto nekoga zaposliti ili nemora da li to ravnateljica odlučuje, ona kaze da nece al me zanima da li moze tako ili ima netko drugi tko o tome odlucuje, mozda grad? jer je vrtic u nadležnosti grada, ugl. kome se žaliti i ima li smisla?

 

Ako imate ikakve sumnje da se teren "pegla" za već nekog odabranog , i da vas ravnateljica laže samo kako ne bi bilo kandidata na eventualnom natječaju, pošaljite upit gradu i ravnateljici pismenim putem ili mailom. Ima li smisla ....? To bi bila domena " pitajte Melvudina"....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, zanima me slijedeće..nakon povratka s porodiljnog u trajanju od 1 godine za 3 dijete, jedno sam vrijeme koristila pravo na rad u polovici radnog vremena..od Nove godine više ne koristim to pravo, nego sam se vratila na puno radno vrijeme.. zbog promjenjenih uvjeta rada, slijedi mi otkaz kao tkz. tehnološkom višku.. Zanima me koliko traje otkazni rok? U firmi tvrde da je zakonski minimum 2 mj. (zbog toga što sam radila na pola, iako sad više ne korisitm to pravo) a ja bih ga s obzirom na poremećene odnose vrlo rado skratila i išla raditi na drugo radno mjesto ako je to moguće...Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija