Jump to content

Poziv na obavijesni razgovor telefonom


andreja3
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav,

 

nadam se da ce mi netko od vas forumasa pomoci odgovorom jer stvarno nemam mogucnosti placati odvjetnika.

 

Jucer me na mobitel nazvao policijski sluzbenik i pozvao da dodem Danas predvecer na obavijesni razgovor. Objasnila sam da danas nikako ne mogu doci pa mi je dao termin za par dana.

 

procitala sam da ako je hitno policija moze pozivati i telefonom ali isto tako pise i da su duzni reci povodom cega. E sad, kad sam pitala zasto me zovu, dobila sam odgovor Pa ne bi sad o tome, imamo neku prijavu gradana.

 

Da li mi je policajac trebao reci zasto ili je dovoljno ovo sto mi je rekao!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što piše Sivko - trebao vam je reći razlog poziva.

 

Niste dužni odazvati se ni na pisani poziv, a i možete se odazvati, pa jednostavno reći da nemate što za reći. I tada vas više u istom tom predmetu nemaju pravo zvati na obavijesni razgovor.

 

Moja preporuka je da se odazovete, pa vidite o čemu se radi i onda odlučite hoćete li davati kakve obavijesti ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što piše Sivko - trebao vam je reći razlog poziva.

 

Niste dužni odazvati se ni na pisani poziv, a i možete se odazvati, pa jednostavno reći da nemate što za reći. I tada vas više u istom tom predmetu nemaju pravo zvati na obavijesni razgovor.

 

Moja preporuka je da se odazovete, pa vidite o čemu se radi i onda odlučite hoćete li davati kakve obavijesti ili ne.

 

Hvala jos jednom. Htjela sam vas jos pitati da li postoji mogucnost da vama i sivku uputim pitanje i objasnim situaciju jer mislim da znam o cemu se radi ali me uzasno strah o tome pisati "javno". Sigurna sam da cete razumjeti zasto vas to molim nakon sto bi procitali opis situacije. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, u svakom slučaju je dužna odazvati se na uredno uručen poziv, čak ga ne mora niti potpisati, ako ga policijski službenik ostavi ispred nje ili u njezinoj neposrednoj blizini. može biti pozvana u svojstvu svjedoka, osumnjičenika ili građanina koji možebitno ima neka saznanja o navedenom KD-u ili prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Capoeira, ajmo malo stati na loptu - policija ima ovlast izdavanja dovedbenog naloga isključivo u situaciji, kada je poslan pisani poziv na obavijesni razgovor osobi u svojstvu osumnjičenika, i ako je ta osoba u poziva jasno upozorena na mogućnost prisilnog dovođenja u slučaju neodazivanja, ili ukoliko dostavu pisanog poziva nije moguće napraviti, a iz okolnosti slučaja proizlazi da se očito izbjegava primiti poziv.

 

To je jedini slučaj u kojem se može osobu prisilno dovesti po nalogu policije. A edukacije radi, na obavijesni razgovor nitko se nikada ne može pozvati u svojstvu svjedoka, vještaka ili okrivljenika.

 

Prije savjetovanja, uputno je da provjerite regulativu, u ovom slučaju o tome vam normira čl. 208. ZKP-a, u protivnom krivi savjet može napraviti samo štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, u svakom slučaju je dužna odazvati se na uredno uručen poziv, čak ga ne mora niti potpisati, ako ga policijski službenik ostavi ispred nje ili u njezinoj neposrednoj blizini. može biti pozvana u svojstvu svjedoka, osumnjičenika ili građanina koji možebitno ima neka saznanja o navedenom KD-u ili prekršaju.

 

G-man je to obuhvatio naširoko, a samo bih još naglasio to da mora biti osumnjičenica da bi mogla biti prisilno dovedena, i to uz uvjete koje je naveo G-man. S obzirom da je zvana preko telefona bez da su joj rekli svojstvo i o čemu se radi, za sada privođenja nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, da se "nitko se nikada ne može pozvati u svojstvu svjedoka, vještaka ili okrivljenika." riješavala bi s samo ona KD kojima policija neposredno svjedoči, dakle to nije istina i s njima se obavljaju obavijesni razgovori ali se ne ispitivaju u pravom smislu ispitivanja već se od njih traže određena saznanja o čemu se kasnije sastavljaju određena pismena. Ne želim prodavat pamet nije mi to niti bila namjera, namjera je bila isključivo savjet gospođi da se nemora odazvati pozivu dok ga ne dobije pismeno, a nakon toga mora ako je uredno pozvana, u svojstvu osumnjičenika. Moja greška, u pravu ste, mora biti osumnjičnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Govorite o različitim stvarima, a mislite da pričate o istom.:-)

 

G-man govori o prikupljanju obavijesti prema Zakonu o kaznenom postupku i tu je potpuno u pravu, a ti govoriš o prikupljanju obavijesti prema Zakonu o policijskim poslovima i ovlastima i tu si potpuno u pravu. Jedino još ne znamo o čemu se radi u Andrejinom slučaju, pa ne znamo koji propis se primjenjuje.:zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I to samo ako je osumnjičenica.
I kao bilo koji "davatelj" obavijesti/informacija ako je tako u pozivu napisano.

 

ne, u svakom slučaju je dužna odazvati se na uredno uručen poziv, čak ga ne mora niti potpisati, ako ga policijski službenik ostavi ispred nje ili u njezinoj neposrednoj blizini. može biti pozvana u svojstvu svjedoka, osumnjičenika ili građanina koji možebitno ima neka saznanja o navedenom KD-u ili prekršaju.
U ovom slučaju nema uredno uručenog poziva a u drugim slučajevima dostavnica se mora potpisat da bi poziv bio službeno uručen.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Capoeira

 

Sve OK.

 

Meni je drago da se netko javlja sa iskustvom/mišljenjem/savjetom, i to je uvijek dobrodošlo ovdje, međutim ne smijete to činiti na isključiv način. Pogotovo ne kada ste u krivu odnosno pričate o nečem drugom, jer to može korisniku koji postavlja pitanje prouzročiti velike probleme. A nepotrebne. I tu je moj "posao" da pazim da se to ne desi.

 

I da, ja sam se referirao na ZKP, a glede ZPPO-a, opet nije moguće samo tako nekoga, bez ikakve osnove odnosno procedure privesti (pogotovo ne kao što je u opisanom slučaju učinjeno). Hvalabogu, pa ne živimo u Sjevernoj Koreji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija